michaela329
11.06.23,20:25
Dobrý deň, sú IBC kontajnery použité na prenos chemikálií (pesticíd, farba akrylová) bezpečné na zber dažďovej vody na zalievanie záhrady (zelenina). Sú vymyté, ale predsa len mám obavu. Ďakujem
mari2x
11.06.23,19:04
AK nevieš zneutralizovať
fixuj
zrieď
red john
11.06.23,19:12
Bezpečnost ti nik nezaručí. Dalo by sa to urobit jedine rozborom vody samotnej.
Ja by som to robil asi tak, ze by sa napustila voda, nejaky cas nechat tak a nasledne odniest vzorku na prislusne miesto.
Zvysok je potom uz len otazka financii, nakolko rozbor vody sa pohybuje v cene 50-200€ podla miesta a rozboru samotneho.

Za seba poviem, ze mam IBC kontajner, z ktoreho pouzivam vodu na polievanie v čase suchsieho obdobia. Zatial som za tých par rokov nespozoroval nejake neblahe vplyvy na rastlinstve.
michaela329
12.06.23,08:23
Ďakujem vám, napojili sme ich na odtok zo strechy a plánovali sme prvú "vodu" vypustiť (ešte sme pridali savo, kvôli bakteriam, že si ich vydezinfikujeme). Sused tvrdí, že sú dostatočne vymyté a že ten plast je stabilný. No predsa len mame obavu. Ten rozbor zvážim.
bodliak
12.06.23,09:53
Za cenú zodpovedného rozboru vieš mať fungl nové IBC pre potravinárske účely.
jslancik
12.06.23,16:54
prečo si si zaobstarala také kontajnery, keď máš obavu, či budú OK? predávajú sa aj "potravinárske", dokonca čierne. pri tých z chémie ti nik nič nezaručí. alebo si mala dať anketu, možno by sme ťa hlasovaním upokojili...

je pravdepodobné, že voda sa v tej IBC nepokazí, totiž ktovie, aké chemické zloženie padá z neba.