Vladimír Ozimý
03.10.06,17:21
Ahojte moj klient finančný poradca urobil školenie pre svojích ľudí ktorých má pod sebou a dostal následovnú faktúru...všetko platil

služby v závodných jedálňach 7000 Sk
ubytovacie služby - 11000 Sk
ostatná obchodná činnosť - 4539

všetko usporiadal samozrejme za účelom biznisu...ale viete ako to funguje vo finančnom poradenstve...síce firma vo firme ale bez zamestnacov...čo myslíte je to výdavok na dosiahnutie udržanie zdaniteľnaéhgo príjmu
durisovad
03.10.06,17:14
A kolko klient zinkasoval od tych, ktorych skolil? V pripade, ze to robil bezplatne, do danovych nakladov by som asi nedala nic.
ondrejvla
03.10.06,17:21
A kolko klient zinkasoval od tych, ktorych skolil? V pripade, ze to robil bezplatne, do danovych nakladov by som asi nedala nic.

Samozrejme súhlasím a dodávam : ak výška príjmov súhlasí s rozpočtom na školenie, ktoré poriadal za účelom zisku, a náklady sú oveľa nižšie ako príjmy uznala by som to s tým, že by som priložila kompletný zoznam aj s identifikáciou všetkých účastníkov školenia. V rozpočte by nemal chýbať rozpis predpokladaných nákladov a príjmov konkrétne podľa položiek. Predpokladám, že poriadal toto školenie za účelom zisku a neskrýva za tým dovolenku celej rodiny cez cestovnú kanceláriu... - aj to som už zažila!
Vladimír Ozimý
04.10.06,04:24
no nezinkasoval od nich nic, skrátka to zaplatil svojej skupine a urobil školenie pre 15 ľudí...takže ak by tam mal priložený plán seminára tak by to bolo reálne dať do nákladov? Len mám pocit že v daňových zákonoch sa niet o čo oprieť
renča1
04.10.06,04:33
no nezinkasoval od nich nic, skrátka to zaplatil svojej skupine a urobil školenie pre 15 ľudí...takže ak by tam mal priložený plán seminára tak by to bolo reálne dať do nákladov? Len mám pocit že v daňových zákonoch sa niet o čo oprieť

finančný poradca musí mať so svojimi klientami uzatvorenú nejakú zmluvu. Mám na mysli zmluvu o spolupráci (alebo sprostredkovanie) . Dalo by sa vychádzať aj na základe zmluvy.
Vladimír Ozimý
05.10.06,15:04
takže nech uzavrie s nimi zmluvu o spolupráci kde uvedie že ich je povinný školiť minimálne raz do roka a pohoda či nie?
durisovad
05.10.06,16:46
Ale aj tak si myslim, ze by mal vykazat nejaky zisk zo spoluprace s tymi, ktorych skolil. Pravdepodobne sa nejedna o filantropiu.
Leila2006
06.10.06,07:31
Je to zaujímavý prípad, najskôr som si myslela, že do nákladov by som nedala nič, ale v prípade, že on z nich žije, to znamená, že z každého jedného činnosti má nejakú províziu, v takom prípade by to bol výdavok na dosiahnutie, zabezpečenie..príjmu. A to by sa dalo menovito preukázať, on si ich v podstate musí vyškoliť, aby vedeli, ako majú robiť a v tom prípade bude mať aj on z toho niečo.
Zoltán Kovács
06.10.06,13:31
Ja si myslím, že keď má provízie s činnosti ľudí "pod sebou" tak to vie aj vydokladovať. V tomto prípade by som nemal pochybnosti z daňového hladiska uznať náklady. Veď keď ich nepreškolí, neoboznámi s novými produktmi potom ako by mohli zarábať aj tí ľudia "pod ním".