Stašek
03.10.06,17:44
1. Mám stiahnutú najnovšiu verziu OLYMPu. Ukončili sme pracovný pomer s pracovníkmi. Po vytlačení "odhlášky" do SP nám pracovníčka musela ručne urobiť "krížik" (x) v záhlaví na PP, a tiež odiel 10 v kolonke PP zadať "1" - PP na dobu neurčitú. Prečo to OLYMP nevyplní? Čo mám zle?
2. U tých istých pracovníkov mi nechce vytlačiť odhlášku zo ZP. Vypisuje, že nemá žiadneho na odlhlásenie. Kde mu to mám napísať?
SMartina
03.10.06,17:46
Ahoj. Ja robím tiež mzdy v Olympe. Ak chceš, aby Ti vytlačilo odhlášky so všetkým čo treba musím ísť na personalistiku, nastavíš sa na konkrétneho zamestnanca, otvoríš jeho zložku, potom otvoríš pracovný pomer, dáš ho opraviť a do kolónky: Na dobu určitú zapíšeš dátum ukončenia pracovného pomeru a to isté do kolónky: Dátum ukončenia. Potom by odhlášky mali byť už v poriadku. Ak by si mal ešte problém, napíš.
mariannak
03.10.06,18:54
Keď ti nechce vytlačiť odhlášky do ZP, skús ísť na bankové účty - zdravotné poisťovne a oprav aktuálne číslo ZP. Zdravotné poisťovne sa v poslednej dobe, neviem presne kedy prečíslovali a oprav číslo ZP a tiež u zamestnanca. Potom by ti to malo vytlačiť. Aspoň u mňa bol problém v tomto, že som nemala opravené číslo ZP.
Stašek
03.10.06,19:23
Aké sú nové čísla - Všeobecná, Dôvera, Sideria?
Stašek
03.10.06,19:34
Pre mariannak - si super!!! Odhlášky do ZP už idú -juchuchú!!!
Teraz ešte poraď kde mám chybu, že mi neoznačuje krížikom v záhlavý a číslicou 1 (neurčitý PP) v oddiely 10 na odhláške do Soc. poisťovne (Registračný list FO).
Vopred ďakujem!
SMartina
03.10.06,19:50
Oddiel 10 sa vyplní podľa toho, či sa jedná o prihlášku, odhlášku, alebo prerušenie. Vyplnenie dátumov a Dôvodu prerušenia závisí od zadaného typu vyňatia alebo zložky mzdy použitej vo výplate.
Stašek
04.10.06,05:34
V Procovné pomery mám úvedené "hlavný pracovný pomer" mám daný dátum ukončenia 30.9.2006. Dám vytlačiť registračný list FO. Vytlačí mi pekne odhlášku, no neoznačí mi v záhlaví v časti zamestnanec krížikom (x) prac. pomer. Tiež v odiele 10 úplne vpravo je kolonka "pracovný pomer", kde má uviesť číslicu 1, čo je pracovný pomer na dobu neurčitú, neuvedeie nič! V SP som to musel urobiť ručne perom. Prečo nevyplní reg. list FO úplne? Kde robím chybu??
LubenaK
04.10.06,06:01
Pred samotnou tlačou treba zaškrtnúť políčko Tlačiť všetky údaje. Potom tam bude doplnené všetko, čo treba - aj záhlavie, aj oddiel 10.
Stašek
04.10.06,06:11
Už to funguje!!!
PORADA je úžasná vec! Rozumný a inteligentný ľudia pomáhajú začiatočníkom!
Včera večer som mal dva problémy s SP a ZP a dnes ráno VĎAKA dobrým ľuďom ich nemám. Ďakujem Vám všetkým!!!
anet
17.10.06,05:57
Prosim, neviem posielat RLFO za zamestnancov elektronicky do SP. Mam stiahnutu a nainstalovanu poslednu verziu Olympu, mam to aj vyexportovane, ale v podatelni mi stale vypise ze mam nespravny format XML suboru. A tak som hladala a zistila som ze v Olympe je schema XML suborov verzia 1.0 a podatelna ma schemu verzie 1.5.
Tak neviem, mam nieco ja zle, alebo bude nejaka oprava, verzia Olympu?
Dakujem
LubenaK
17.10.06,06:15
Najnovšia verzia je 6.42. Ak si robila výplaty v 6.41 a potom posielala výkaz zo 6.42, tak treba spustiť prepočet výplat a potom skús poslať výkaz znovu.
anet
17.10.06,08:27
Mam verziu 6.42. Nic sa nedeje ani po prepocte vyplat, stale exportuje RLFO do xml suboru verzie 1.0.:confused:
Ale dakujem.
LubenaK
17.10.06,11:53
Verzia môže byť správna, ale ešte Ti to vyhadzuje po poslaní so SP?
blcha
17.10.06,12:26
Mne tak isto nefungujú RLFO. Tuším to hlási chybu vo firemných údajoch "nesprávny štát" . Zatiaľ sa mi to nepodarilo opraviť.
Chybu vo verziách nepredpokladám, keďže mesačné výkazy prešli v poriadku.
anet
18.10.06,07:12
Vypisuje mi to ze mam nespravny format suboru a mam sa obratit na tvorcu mojho mzdoveho softu.
Mesacne vykazy idu v pohode.
skola
09.11.06,10:50
VSZP 25, Dôvera 23, Istota 22, posledné dvojčíslie je pridelené tuším podľa okresov? v Kn je to 2504,2306, 2210
LubenaK
10.11.06,09:07
Registračný list sa elektronicky do sociálky ešte nedá z Olympu poslať. Sociálka to ešte stále nemá rozchodené.
helas
09.12.06,16:32
Dobrý večer,
už ma to teda poriadne štve. Robím výplaty a tlačím výkaz do SP a za celý svet tam neviem dostať IČZ, kde mám to číslo zadať, aby mi ho zobrazilo. Teraz ho tam stále dopisujem ručne. Výkaz do ZP je kompletný.

A ešte, keď robim dohodu o vykonaní práce. Dohoda je napr. od 15.9.2006 do 30.11.2006,vyplácam to v 12.2006. Na vyplatnej páske mám dátum od 2.11.2006 do 30.11.2006, nemalo by tam byť obdobie od 15.9.? A ako ho tam dostanem, alebo to nevadí, že je tam iné obdobie ako na dohode ?

Ďakujem
Paula
09.12.06,16:53
Organizácia, Podnik....vpravo dole máš kolonku na identif.číslo zamestnávateľa.
helas
09.12.06,17:28
LubenaK
10.12.06,14:11
Ak dohoda prechádza z mesiaca do mesiaca a vypláca sa po dokončení práce, tak je tam dátum toho druhého mesiaca. To sa nedá inak urobiť - a nevadí, keď je to takto, veď inak by si mu tú mzdu musela vyplatiť časť v septembri, časť v októbri a časť v novembri.
helas
10.12.06,15:38
Vďaka, už som si myslela, že zas nevidím nejakú kolonku
veronikasad
08.08.08,18:10
Ahojte poraďáci,

tlačili ste už mesačné výkazy za mesiac júl 2008 vo verzii 8,30 ? Prílohu mám v poriadku na nových tlačivách, v mesačnom výkaze tlačí údaje úplne mimo predlače. Nepoužívam tlač do orig. výkazu, tlačím komplet výkaz.

ďakujem za pomoc
Veronika
Paula
08.08.08,18:14
Mne vytlačilo dobre.
Maruška54
08.08.08,18:23
Ahojte poraďáci,

tlačili ste už mesačné výkazy za mesiac júl 2008 vo verzii 8,30 ? Prílohu mám v poriadku na nových tlačivách, v mesačnom výkaze tlačí údaje úplne mimo predlače. Nepoužívam tlač do orig. výkazu, tlačím komplet výkaz.

ďakujem za pomoc
Veronika
Mne to tak tlačilo pri ukladaná do formátu pdf. V Krose mi poradili aby som si naištalovala virtuálnu tlačiareň PRIMO PDF. Už to je v poriadku.
veronikasad
08.08.08,18:28
Mne to tak tlačilo pri ukladaná do formátu pdf. V Krose mi poradili aby som si naištalovala virtuálnu tlačiareň PRIMO PDF. Už to je v poriadku.
Maruška prosím ťa môžeš mi poradiť ako to mám urobiť? Všimla som si, že pri tlači výkazu tam bol iný formát papiera ako pri prílohe. Aj keď som to opravila na formát A4 a znovu vygenerovala výplatu, tlačí to rovnako - mimo textu
Maruška54
08.08.08,18:35
Veronika ja spracovávam jednu firmu a všetky doklady im posielam e-mailom, keď som to dala uložiť vo formáte pdf tak sociálna poisťovňa a Apollo bolo posunuté. Ja som dovtedy používala Fine Print pdf Factory. Na stránke Krosu je link na PRIMO PDF, po nainštalovaní bolo po probléme. Pozriem na stránku Krosu a skúsim priložiť ten link.
Manual
08.08.08,18:35
Ahojte poraďáci,

tlačili ste už mesačné výkazy za mesiac júl 2008 vo verzii 8,30 ? Prílohu mám v poriadku na nových tlačivách, v mesačnom výkaze tlačí údaje úplne mimo predlače. Nepoužívam tlač do orig. výkazu, tlačím komplet výkaz.

ďakujem za pomoc
Veronika
Mne tlačí všetko OK aj do originálneho = farebného aj "normálny" výkaz ako vyjde z Olympu
veronikasad
08.08.08,18:39
Mne tlačí všetko OK aj do originálneho = farebného aj "normálny" výkaz ako vyjde z Olympu
Tlačím komplet výkaz - nie do tlačiva a počty poistencov a poistné je úplne mimo. Mala som tam po inštalácii iný formát papiera... len na výkaze, príloha je v poriadku

Celý ten výkaz je akýsi zmenšený...
Maruška54
08.08.08,18:45
To bude asi iný problém ako u mňa, ale aj tak tu je link na stiahnutie PRIMO PDF
www.primopdf.com
Maruška54
08.08.08,19:16
Ahojte poraďáci,

tlačili ste už mesačné výkazy za mesiac júl 2008 vo verzii 8,30 ? Prílohu mám v poriadku na nových tlačivách, v mesačnom výkaze tlačí údaje úplne mimo predlače. Nepoužívam tlač do orig. výkazu, tlačím komplet výkaz.

ďakujem za pomoc
Veronika
Ak sa jedná o sociálnu poisťovňu tak presne ten istý problém som mala minulý mesiac aj ja.
veronikasad
08.08.08,19:20
Ak sa jedná o sociálnu poisťovňu tak presne ten istý problém som mala minulý mesiac aj ja.
Ano ide o sociálku. Ja som mala doteraz výkazy v poriadku, objavilo sa to až dnes po inštalácii verzie 8,30. Zaujímave, že príloha je v poriadku.
Našťastie mám zopár tlačív, tlač do originál výkazu funguje.

Ďakujem všetkým za pomoc, v pondelok bude volať do KROSu

Veronika
veronikasad
11.08.08,14:31
Ano ide o sociálku. Ja som mala doteraz výkazy v poriadku, objavilo sa to až dnes po inštalácii verzie 8,30. Zaujímave, že príloha je v poriadku.
Našťastie mám zopár tlačív, tlač do originál výkazu funguje.

Ďakujem všetkým za pomoc, v pondelok bude volať do KROSu

Veronika

Takže chyba nebola v mojom PC.

Tu je stanovisko KROSu :

Na základe telefonického rozhovoru Vám zasielam súbory, ktoré je potrebné nakopírovať do priečinka v ktorom máte nainštalovaný Olymp a to do podpriečinka REPORTY (napr. C:\Program Files\Olymp\Reporty, alebo C:\Olymp\Reporty), predtým je však potrebnésúbory rozzipovať. ...
Paula
11.08.08,15:15
Hm, to ma prekvapuje, ja som nemusela žiadne harakiri robiť po inštalácii poslednej verzie :confused: a tlačilo správne.
veronikasad
11.08.08,18:13
Hm, to ma prekvapuje, ja som nemusela žiadne harakiri robiť po inštalácii poslednej verzie :confused: a tlačilo správne.
asi som nebola sama, lebo dotaz som zadala aj do Krosáckeho fora a žiadali užívateľov, ktorí majú podobný problém, aby sa ozvali telefonicky
L-M
08.02.12,21:07
Prosím Vás kde v Olympe zadať právnu formu , aby mi ju tlačilo aj do výkazov do ZP. V podniku ju mám zadanú, ale vo výkazoch mi ju píše rovno k názvu firmy a nie do kolonky forma. V práci som to robila, len teraz som doma a neviem na to za živý svet prísť. Jedná sa o n.o.
Paula
08.02.12,21:31
Nemám nikde osobitne zadané "SRO", iba v podnik, iné mám kód 112. NO - kód 119.