Letko
21.06.23,04:55
Ahojte,

zamestnanec nebol jeden deň v práci, nedoniesol ospravedlnenku, nevypísal dovolenku, nadriadený mu preto dal absenciu, zatiaľ len ústne.

Aký je postup, aby mzdár mohol dať absenciu do systému? Je potrebný nejaký list od riaditeľa ako pokyn pre mzdára?

Ďakujem :)

doplnené: nadriadený ústne nariadil mzdárovi dať zamestnancovi absenciu, pričom to povedal aj absentérovi. Môže pri takomto postupe dať mzdár do systému absenciu alebo je potrebný pokyn od nadriadeného "na papieri"?
ivka70
21.06.23,03:37
Urcite je dobre mat nejaky podklad.
Videla som pouzitie dovolenkoveho listka, kde sa preskrtla dovolenka a napisala absencia .... s podpisom nadriadeneho.
Idealne je mat to osetrene v internom mzdovom predpise, ako sa absencia presne nahlasuje.
Letko
21.06.23,04:07
Nerozumiem, čo som vymazal? A poprosím správať sa na Porade dôstojne.
romana147
21.06.23,04:14
Rád uvidím tvoju "dôstojnosť" ,
ak ti bude nejaká ZBABELÁ CENZORSKÁ PYTSCHA = asi Ivča
mazať nezávadnú poznámku
"divná firma"
Tweety
21.06.23,04:18
Samozrejme, že všetko musíš mať ošetrené. Absencia je porušenie pracovnej disciplíny. Takto to treba oznámiť aj zamestnancovi s tým, že pri jej opätovnom porušení je zo zákona možnosť okamžitého skončenia PP. Treba sa riadiť internými predpismi.
Letko
21.06.23,04:19
Ja som "divná firma" nezmazal, takže sa môžeš s kľudným svedomím verejne ospravedlniť.
romana147
21.06.23,04:23
ja som dôverčivý = tebe sa ospravedlňujem

PS
a neveril by si , že aj voči Y E B L E J moderátorke- mazačke Ivči ! mám svedomie "kľudné"

iba vedomie je NASRATÉ
ivka70
21.06.23,04:25
pisomne upozornenie zamestnavatel moze, ale nemusi vyuzit .... samozrejme, ak ho nevyuzije, sam sa obera o moznost pri opakovani skoncit so zamestnancom PP .
ivka70
21.06.23,04:46
Bola som tu a doplnila komentar .
Ty si myslis, ze tvoje nadavky tu niekoho zaujimaju?
Skus sa kontrolovat, nebude ti nikto mazat prispevky.
ivka70
21.06.23,04:54
ani netusim, o com hovoris ..... nevadi
veronikasad
21.06.23,05:15
Treba písomne oznámiť zamestnancovi, že za deň kedy bezdôvodne nenastúpil do prace mu bude vykázania absencia a považuje sa to za porušenie pracovnej disciplíny. Môže byť aj dodatok, že v prípade opakovanej absencie to bude zamestnávateľ považovať za hrubé porušenie pracovnej disciplíny s následnou výpoveďou.
Kópiu oznámenia doructe do mzdovej uctarne.
romana147
21.06.23,05:39
tak PYTSCHA netuší :D