bodka10
22.06.23,06:16
Ahojte, ideme zamestnať na DoVP nepravidelný príjem, evidovaného na UP samozrejme za podmienok aby neprišiel o svoju dávku z UP za podmienok 40kal dni do roka atď. Len sa chcem uistiť ako je to s prihlasovanim a odhlasovaním do ZP a SP. Do SP musím vždy poslať prihl pred začatím dohody, aj keď to je napr 2krat do týždňa. A do ZP neposielam nič keďže je evidovaný na UP? ELDP do SP posielam, jedná sa o minimálny príjem a nikde som nenašla sumu do ktorej musím posielať ELDP pri dohodách napr aj študentov. Ďakujem
veronikasad
22.06.23,04:37
Správne píšeš, že dohoda uchádzača o zamestnanie môže trvať 40 kal.dni. každý začiatok a koniec musi doručiť na úrad práce + povinnosti zamestnávateľa voči ZP a SP. Oplatí sa vám to?
Štát je platiteľom zdr.poistenia len za dní, kedy je ako uchádzač bez príjmu. Z kazdej dohody platíte preddavky...
Klaraxx
22.06.23,05:09
Ani nehovor, neoplati, veľa práce, našťastie sme sa dohodli na UP o zasielanie zmlúv a Z-tel chce.
ZP tiež a tam stačí vždy iba prihl/odhl posledný den. Minimálne odvody do ZP neplatí keďže je na UP, tak som to pochopila.
ELDP je potrebné posielať? Mzda max 50eur/mes. Neviem nikde nájsť výšku sumy do ktorej nieje potrebné posielať ELDp ako napr pri študentoch, ak to platí tiež.
veronikasad
22.06.23,07:35
Koľko hodín v mesiaci odpracuje?
Pokiaľ z dohody platí dôchodkové poistenie, nepočula som o žiadnom limite kedy sa neposiela eldp. Študenti s odvodovú výnimkou dôchodkové poistenie neplatia.
Klaraxx
22.06.23,08:46
predpoklad je 8-12h/mesacne. len teraz rozmýšlam nad minimálnym odvodom do ZP, či má výnimku, keďže je na UP, avšak keď má príjem poistencom štátu nie je - ak teda správne chápem. takže by som jej výšku minim. odvodu mala krátiť o dni, ked je na UP a nie u nás. správne?
ELDP chápem, dakujem.
Negoce
22.06.23,10:10
minimálnu výšku do ZP neriešiš, nakoľko má aj iného platiteľa ZP......
ak zarobí 10,- / mesiac do ZP sa odvedie iba 1,40 (1,- ZĽ + 0,4 ZC), bez ohľadu na počet odpracovaných dní