kuskus
26.06.23,07:03
Podal som výpoveď 9 dní po skúšobnej dobe a chcel som sa so zamestávateľom dohodnúť na skoršom odchode ako je 60 dňová výpovedná lehota, lebo jednak tu už fakt nechcem byť, ani v tej firme a ani v tomto meste - som v Budapešti. V zmluve mám jeden so spôsobov ako ukončiť pracovný pomer vzájomnou dohodou. Keď som to môjmu šéfovi vravel prvý krát, že chcem odísť a prečo, nevidel v tom problém, aby som skončil skôr, ale do týždňa úplne otočil a dohodnúť sa s nimi nešlo. Spôsob komunikácie okolo toho tiež nebol práve ukážkový a kým ja som si myslel, že to ešte zvažujú, oni sa už dávno dohodli, že tu musím ostať, len sa akosi nikto neunúval dať mi vedieť. Až ma napadlo, že by som nemal len čakať na ich vyjadrenie a spýtal som sa a tak som sa dozvedel, že je o mne už rozhodnuté. To ma tak naštvalo, že som sa rozhodol ísť cestou okamžitého ukončenia pracovného pomeru a opustil som pracovisko na 5 hodín v tej deň. Povedali mi, že to nie je dôvod na okamžité ukončenie PP a že tu musím ostať. Nechcem ísť do extrémov a prísť tam napríklad pod vplyvom alkoholu, aby ma museli vyhodiť, ale fakt neviem, čo mám robiť.

Napísal som ešte email šéfovi môjho šéfa a šéfke HR pracovníčky s tým, aby prehodnotili svoje rozhodnutie, keďže so stále v tréningu a k tomu mi ostáva desať dní dovolenky. Takže by som pre nich robil reálne asi mesiac a aj to tak, že by som skoro nič ešte nerobil. Od nich ešte nemám vyjadrenie, mal by som ho dostať dnes.

Ak sa nedohodnem ani s vyšším vedením, ako môžem postupovať? Nechem len tak odísť, či ísť do nejakých extrémov, aby ma museli vyhodiť. Ďakujem za odpoveď.
ivka70
26.06.23,05:04
mas madarskeho zamestnavatela? alebo slovenskeho a si do Budapesti vyslany?
odkial si zobral narok 10 dni dovolenky - podla akeho zakona?
veronikasad
26.06.23,05:13
Máš už nového zamestnávateľa, alebo pôjdeš na úrad práce?
mari2x
26.06.23,05:13
Najprv si ujasni, čo chceš !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(nepýtaj sa nás/mňa na firmu v Pešti)
jednoducho to urob , podľa seba
ak to nevieš ?, tak to urob podľa nich :D
kuskus
26.06.23,05:25
Mám maďarského zamestávateľa (teda, je to indická firma v Budapešti). To že mám ešte 10 dní dovolenky mi povedali oni.
kuskus
26.06.23,05:26
Nemám ešte, a ani nechcem ísť na SK zatiaľ na ÚP
veronikasad
26.06.23,05:27
Ťažko na porade nájdeš niekoho so znalosťou maďarského zákonníka práce
kuskus
26.06.23,05:27
Chcem od nich dostať exitové papiere a odísť. Ak sa s nimi nepôjde dohodnúť, chcem aby ma museli vyhodiť, ale s tým nemám skúsenosť.
mari2x
26.06.23,06:06
Tak slušne povieš šéfovi, že posledný raz prídeš do roboty 30. , aby ti láskavo pripravili papiere.
Chobot
26.06.23,08:36
Indický zamestnávateľ so sídlom v Budapešti - pomýlil si si adresu. Tu je Slovenská porada, tu asi nikto nepozná maďarský zákonník práce, takže relevantne ti nikto neodpovie. A kvôli tebe študovať maďarský zákonník práce asi tiež nikto nebude.

Predpokladám, že maďarsky vieš, tak si v ich zákonníku práce (§ 63 a nasledujúce):

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a1200001.tv

prečítaj state o ukončení PP výpoveďou, že aká dlhá je výpovedná doba. Zaujímavý sa zdá § 65 ods. 2 - podľa neho, ak sa na tom dohodnú z-ľ a z-c, tak do roka sa nedá ukončiť PP výpoveďou. Či to nebude náhodou tvoj prípad. Ale ako píšem vyššie, my nepoznáme maďarskú legislatívu, takže nemôžeš na tvoje ukončenie aplikovať slovenskú legislatívu.

A odísť a neprísť do práce môžeš kedykoľvek, nikto ťa nemôže nasilu držať v práci. Len prípadné následky si potom ponesieš ty.
mari2x
26.06.23,13:24
Ty si nejaký EXTRA ! :D
zamestnáš sa za Dunajom
majitel je z Indie
nevieš sa dohodnúť
chceš odísť
NEVIEŠ ??? odísť
nechceš sa regnúť na ÚP u nás

"so(m) stále v tréningu"