Lubos1978
27.06.23,16:48
Čo si tom myslíte? Prečo v roku 2023 musíme przniť ústavu takýmto nezmyslom? Nechcel štartér presadiť ešte právo na jazdenie konským povozom po ceste 1. triedy?

Kto v roku 2023 nie je schopný platiť kartou, či online? Ak abstrahujeme od dôchodcov, ktorí z objektívnych dôvodov sa to nedokážu naučiť, tak v princípe každý človek v produktívnom veku musí vedieť platiť kartou a mať bezhotovostné prostriedky. Až na tieto výnimky:

1) ľudia, čo sa vyhýbajú exekúciám a poberajú čierne príjmy
2) mafia a zločinci, ktorí pochopiteľne fungujú v dobe cashu a čierne peniaze potrebujú preprať
3) Smeráci baliaci nakradnuté čierne peniaze do alobalu / prekrýva sa s bodom 2
4) Ľudia, ktorí sa zabudli v minulom storočí a žijú stále v dobe cashu, lebo sú zakonšpirovaní, či extrémne paranoidní (viď tí, čo sa boja očkovania, 5G sietí, chemtrails pravdepodobne majú strach z bezhotovostných prevodov, lebo ich strýko Soros sleduje....), ale zase nemajú problém kúpiť od šmejda predražený hrniec.
kopretinka
27.06.23,17:13
som si pozrela aj tvoju predchádzajúcu tému.... bodaj by ti čo najviac ľudí odmietlo prevziať dobierky
buchač
27.06.23,17:17
Aj ty ...:D :D :D :D :D :D
Lubos1978
27.06.23,17:26
Máš smolu, dobierku neponúkam. Inak je rok 2023, ľudia platia hodinkami, mobilmi, kreditnými kartami, cez Google Pay, Apple Pay. Budíček.
Leniqa
27.06.23,17:36
Daj link na eshop, velmi by som si ho chcela pozriet :) Normalne toto chcem vidiet.
buchač
27.06.23,17:45
No vidíš...a ja som práve dnes odfajčil Mobelix, nakoľko chcel platbu vopred za ešte len objednaný tovar, ktorý by dodal o určitú dobu.
Vieš, tu ide aj o to, že ja osobne chcem vidieť, čo kupujem, lebo fotky skresľujú...pozrieť si na reál, ošahať a podobne. Čiže u mňa tovar z predražených slovenských ešopov (akože " podnikateľov " ) veľmi veľký úspech nemá.

Áno, objednám si občas niečo z Číny, no sú to zanedbateľné položky, ktoré kľudne prípadne odpíšem a oželiem pár éčiek.
No aby som platil vopred pár desiatok alebo dokonca stoviek €, tak to veru nehrozí.
===========================
Vyjadrím sa ti aj k tým hotovostným platbám.

Naša ústava má viacero nezmyslov...ono niekomu nevyhovuje jednému a iné zas druhému.

Ty si ale spokojný s tým, že naša ústava je v podstate trhací kalendár ? Veď čo iné je, ak nejaké smiešne nariadenie tých mudrlantov z EU je nad ústavami všetkých štátov EU ?
kopretinka
27.06.23,17:53
smolu máš ty,na internete nakupujem odkedy existujú eshopy a predstav si,platím cez google pay a mobilom.Nakupujem v overených eshopoch,nie u nejakého fidlikanta,čo má problém s dobierkou.
Mária27
28.06.23,04:31
Oznam:
Dočasne nie je možné platiť kartou.

Pomoc: Utekajte do bankomatu!
BXLmiami
28.06.23,08:56
No predpokladám,že je to snaha ochrániť menšinu ktorá chce používať hotovosť pred netolerantnou väčšinou ktorá tlačí svoj názor.Ked chcem platiť hotovosťou tak môžem,ked chcem platiť kartou tak môžem.Všetko.
veronikasad
28.06.23,09:12
Stretávam sa so zaujímavým javom u niektorých dôchodcov. Dôchodok im príde na účet, hneď utekajú do bankomatu a celý ho vyberú. Potom utekajú s hotovostou do ďalšej banky alebo na poštu zaplatiť nájomné.
BXLmiami
28.06.23,09:31
Prechádzka je fajn.Možno si pamatajú na tie neskutočné rady pred bankomatmi svojho času v Grécku.
marjankaj
28.06.23,09:39
Keď platím hotovosťou, tak hneď vidím koľko mi zostalo v peňaženke. Ak kartou tak musim pozrieť účet v banke. Podobné si radšej dam vytlačiť blocek a môžem si ho okamžite skontrolovať. Ž mailu ťažko budem reklamovať, že mi niečo zlé nauctovali.
kukučka
28.06.23,11:00
Toľko logických chýb...to by si kukal, čo dokážu dôchodcovia.
mari2x
28.06.23,12:47
"to by si kukal"


Nežiarli na iných, ak "kukajú" :D
misoft
28.06.23,15:29
Robia to v rámci udržiavania zdravia... vraj....
misoft
28.06.23,15:32
Ach jaj - ďalšia volovina - veď musíš dostať bloček - tam si skontroluješ, koľko a za čo si platil - pretože platí: Nezodpovedáme za rozdiely zistené MIMO predajne. Odídeš z predajne - máš smolu.....
lujza.j
28.06.23,16:30
Duški zabudni,že ľudia si niečo kontrolujú...."capnu" kartou o terminál a sewás....ani nevedia,že za palivo nezaplatili a nevie to ani pumpar...potom fizli vyvolávajú....
kukučka
28.06.23,19:39
mari2x
29.06.23,02:38
A keby som NAJRADŠEJ neplatil vôbecscscs ?
Lubos1978
30.06.23,08:30
Skúsenosti z istého výdajného miesta. Cca 10-20% balíkov na dobierku si ľudia nevyzdvihnú a vracajú sa späť v odbernej lehote. Zbytočne vynaložené náklady na materiál, prácu kvôli debilite. Tí, čo si objednajú tovar na dobierku a vedome nepreberú, to je na úrovni ľudí, ktorí prídu do reštaurácie, objednajú si jedlo a keď už ho čašník prinesie, povedia, že si to rozmysleli, nechcú jedlo a odchádzajú bez platenia.
misoft
30.06.23,09:21
Ale to je potom ICH problém... Ja platím kartou/mobilom, koľko mám platiť - vidím na pokladni, ak zaplatím, príde nitifikácia, koľko som zaplatil. A pozriem na bloček, či to súhlasí. Ak by nesúhlasilo - personál vie dohľadať, kde je chyba.
pavol54
30.06.23,09:33
Vieš ako sa ukončil štrajk kanadských kamionistov? zablokovali im karty.
mari2x
30.06.23,11:01
ja nežijem v Kanade
ja NIE som kamionista
ja neštrajkujem
a
ja nosím viac ako polovicu mesačných výdavkov po vreckách :D
lujza.j
30.06.23,13:43
Pali...keď neposlúchli.....taká je budúcnosť....začne trápiť moju banku "moja stopa"....tak sewás......ostane tam minimum len na čo treba a ostatok keška ..nebudú vedieť ani trt..čo a kde kupujem...
buchač
30.06.23,14:25
misoft (Dnes 12:21) Ale to je potom ICH problém... Ja platím kartou/mobilom, koľko mám platiť - vidím na pokladni, ak zaplatím, príde nitifikácia, koľko som zaplatil.
===================
Nebuď krátkozraký...nesmieš zabúdať na iných, čo platia aj inde a nie iba v obchode...
avalik
30.06.23,15:19
Pre teba nezmysel, pre iných zmysel.
Kto chce, platí bezhotovostne, kto nie, platí v hotovosti. Win Win
Ži a nechaj žiť.
avalik
30.06.23,15:21
Takto majú prehľad čo je a čo nie je zaplatené. Možno majú základný účet bez poplatkov a výpis len raz ročne.
misoft
30.06.23,17:45
Nebuď bystrozraký..... aj inde, ak platíš kartou, dostaneš notifikáciu... teda, ak niekto nie je taký dilino, že si zakáže všetky notifikácie, lebo vraj zbytočnosť, otravuje....
buchač
30.06.23,18:13
misoft (Dnes 20:45) Nebuď bystrozraký..... aj inde, ak platíš kartou, dostaneš notifikáciu
=========================
Nepochopil si moju pripomienku.
Ide o to, že nie všade sa dá použiť karta. Ako príklad by som uviedol reštaurácie, kaviarne.
Za samotnú konzumáciu zaplatíš kartou...to nie je problém. Ako ale dáš nejaké sprepitné ???
Ono nie sme niekde na západe, kde je sprepitné už zahrnuté do ceny za jedlo a či nápoje...a kde sa personál rozdelí.
Ako dáš nejaké drobné bezdomovcovi...to mu pretiahneš kartou pomedzi zuby ?
Ako by si zaplatil remeselníkovi za smiešnu opravu nejakej drobnosti, za ktorú by si podnikateľ živnostník účtoval solídnu sumu ?
Ako zaplatíš na zeleninovom trhu babke, čo si chce zlepšiť svoj dôchodok predajom produktov zo svojej záhrady ?

Otázka vlastne znie úplne inak.
Prečo by sa malo obyvateľstvo prispôsobovať diktátu bánk alebo iných lobistov a nakladať so svojimi peniazmi podľa ich ľubovôle ?

...a názory nejakého majiteľa ešopy, ktorý by chcel určovať platby už vôbec neberiem.
Veď nech si dá do obchodných podmienok platbu vopred...uvidí, že ako mu pôjdu kšefty.