wendy123
27.06.23,21:19
potrebovala by som preúčtovať softvér na ktorom bolo vykonané technické zhodnotenie z jednej účtovnej triedy do druhej, pôvodnej bol to SW licencia štandardná po upgrade je potrebné ju preúčtovať. V posledných 3 rokoch bolo na nej vykonananétechnické zhodnotenie a teda ešte nie je odpísaná. Vie mi prosím niekto poradiť ako to preúčtovať tak aby boli zachované všetky "parametere" pôvodného majetku. ´dakujem
tigy
29.06.23,06:06
Preúčtovať softvér? Však tam si odpisy stanovuje účtovná jednotka sama, ako si stanovíte v odpisovom pláne, tak budete odpisovať...
wendy123
02.07.23,07:17
asI sme sa nepochopili. JE to účtovanie pre veľkú spoločnosť. Je tam nastavené účtovanie SW , ktorý má vysokú hodnotu, v tomto prípade potrebujeme preúčtovať z triedy majetku do triedy majetku pri zachovaní všetkých parametrov, t.z ak preúčtujem k 1.7.2023, musím nastaviť odpisy tak, aby sa mi nastavilo odpisovanie pri zostatkovej cene majetku , ktorú mám k 1.7.2023, t. z. kedže účtujem v SAPe musím normálne vytvoriť nový majetok, starý deaktivovať , ale na novom nastaviť parametre tak ako bolo na pôvodnom s tým, že odpisovať sa značne nový majetok až odo dňa preúčtovania. Tento spôsob ako to momentálne robíme je strašne komplikovaný, pretože ja potrebujem na nový majetok dostať rovnaké hodnoty ako boli na pôvodnom , keď sa niekto pozrie na ten majetok , aby hodnoty na ňom vrátane tech. zhodnotenia boli identické s pôvodným majetkom. Preto som chcela vedieť či nemá náhodou niekto podobnú skúsenosť s preúčtovaním majetku v SAPe, či nepozná môžno menej komplikovaný spôsob pri ktorom netreba robiť toľko manuálnych prepočtov. Ďakujem.