Anna2212
03.10.06,20:01
Som v jednej s.r.o. evidovaná ako zodpovedný zástupca, v marci 2006 som dostala výpoveď, napriek tomu ma tam stále vedú ako zodpovedného zástupcu, aké riziká mi hrozia v tejto situácii.
Marína
04.10.06,05:31
Pozri si:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=97742&postcount=6
a všimni si hlavne posledný odsek. Dátumom ukončenia prac. pomeru už nie si ani zodpovedným zástupcom v tejto spoločnosti.
Anna2212
04.10.06,17:25
Ďakujem za odpoveď, ale na živnostensom úrade som stále evidovaná ako zodpovedný zástupca, dokonca aj na výveske je stále moje meno.
Danila
04.10.06,18:59
Ďakujem za odpoveď, ale na živnostensom úrade som stále evidovaná ako zodpovedný zástupca, dokonca aj na výveske je stále moje meno.Od ukončenia pracovného pomeru nenesieš žiadnu zodpovednosť. Ak za teba nemajú iného zákonného zástupcu, problém je na opačnej strane.
Marína
04.10.06,19:03
Anna, máš ešte možnosť nahlásiť to na odd. živnostenského registra, že Tvoj prechádzajúci zamestnávateľ si nesplnil oznamovaciu povinnosť do 15 dní, ako mu to ukladá zákon.
Anna2212
06.10.06,13:36
Nechcem to nikam hlásiť, mňa len zaujíma či ja aj keď tam nepracujem nesiem nejakú zodpovednosť, alebo či sa skončila ukončením pracovného pomeru?
V tej sročke ostala pracovať priateľka a ja jej nechcem spôsobovať problémy.
marcik
06.10.06,14:18
Ak máš výpoveď z dátumom v ruke a už tam nepracuješ, nenesieš žiadnu zodpovednosť.
Paula
06.10.06,14:47
Anna, to, že Ti zodpovednosť skončila s pracovným pomerom, Ti tu viackrát v príspevkoch potvrdili.Pokoj duše však stále nemáš, tak sa rozhodni: alebo napíšeš žiadosť/prosbu bývalému zamestnávateľovi, aby láskavo dal na živnostenskom vec do poriadku, alebo urobíš tak, ako radí Marína.....alebo má pre Teba väčšiu váhu priateľstvo a budeš "visieť" na výveske naveky (ktovie, či majiteľ prevádzky má vôbec v súčasnosti iného zodp. zástupcu, možno preto sa neponáhľa oznámiť na živnostenskom zmenu).
Anna2212
08.10.06,16:34
Anna, to, že Ti zodpovednosť skončila s pracovným pomerom, Ti tu viackrát v príspevkoch potvrdili.Pokoj duše však stále nemáš, tak sa rozhodni: alebo napíšeš žiadosť/prosbu bývalému zamestnávateľovi, aby láskavo dal na živnostenskom vec do poriadku, alebo urobíš tak, ako radí Marína.....alebo má pre Teba väčšiu váhu priateľstvo a budeš "visieť" na výveske naveky (ktovie, či majiteľ prevádzky má vôbec v súčasnosti iného zodp. zástupcu, možno preto sa neponáhľa oznámiť na živnostenskom zmenu).



Pokoj duše nemám, lebo odo mňa znova chcú výpis z registra, ale zamestnať ma chcú až od decembra a to sa mi nepáči:(
Danila
08.10.06,16:43
Pokoj duše nemám, lebo odo mňa znova chcú výpis z registra, ale zamestnať ma chcú až od decembra a to sa mi nepáči:(Ak chceš v s.r.o pracovať, tak podľa môjho názoru si teraz na ťahu a môžeš si klásť podmienky. Pretože bez Teba je momentálne spoločnosť nepojazdná.
Anna2212
09.10.06,14:50
Ak chceš v s.r.o pracovať, tak podľa môjho názoru si teraz na ťahu a môžeš si klásť podmienky. Pretože bez Teba je momentálne spoločnosť nepojazdná.

Veď práve, sročka šla aj bezo mňa, a toho sa práve bojím, vrátiť sa tam.
Teraz potrebujú niečo preregistrovať a znova potrebujú môj výpis z reg. trestov, ale súčastne tam nie som zamestnaná.
Kto kontroluje, či zodpovedný zástupca je zamestnaný vo firme? Nejde mi to do hlavy, že takto hazardujú, alebo je to len formalita??
Paula
09.10.06,14:55
Teraz potrebujú niečo preregistrovať

Teraz reagujem iba takto: ktovie, koľko prešľapov voči zákonom urobili a koľko vecí chcú antidátumom upratať.......osobne by som sa tam nevrátila, pokiaľ by som mala z čoho ťahať svoje živobytie. Mne sa Tvoj prípad nevidí čistý zo strany zamestnávateľa.
Anna2212
10.10.06,11:12
Veď ani mne sa to nepáči, preto hľadám informácie kde sa dá, a ďakujem za odpovede.
danusi
10.10.06,11:37
Nerobí sročka náhodou výkaz alkoholu na colný úrad? Tam teraz potrebujú výpis z registra trestov zodpovedného zástupcu. Neviem, či sa chceš vrátiť alebo nie, nejednoznačne píšeš. Ak tam nechceš ísť, žiaden výpis im nedávaj, ale im písomne oznám, aby to na živnostenskom dali do poriadku. Ja si myslím, že aj keď by ťa zobrali späť, pozor, bola by tam zasa výpovedná lehota, tak rozmýšľaj!!!!!!
Anna2212
10.10.06,15:16
Nerobí sročka náhodou výkaz alkoholu na colný úrad? Tam teraz potrebujú výpis z registra trestov zodpovedného zástupcu. Neviem, či sa chceš vrátiť alebo nie, nejednoznačne píšeš. Ak tam nechceš ísť, žiaden výpis im nedávaj, ale im písomne oznám, aby to na živnostenskom dali do poriadku. Ja si myslím, že aj keď by ťa zobrali späť, pozor, bola by tam zasa výpovedná lehota, tak rozmýšľaj!!!!!!


Ďakujem za reakciu, robí aj výkazy o alkohole, ale je to hotel väčšinou len zo zimnou prevádzkou. Jednoznačne by som sa rada vrátila, ale mám tiež obavy že to znova nebude tak ako mi nasľubujú pri nástupe a oni s tým aj rátajú pretože v tomto regióne sa dosť ťažko zháňa práca.
Mňa by v skutočnosti najviac zaujímalo, ak tam budem zodpovedným zástupcom a budem pracovať inde, kto porušuje zákon, ja či s.r.o.??
Danila
10.10.06,15:35
Tvoje otázky sú čím ďalej tým viac rozporuplné. Alebo tam budeš pracovať a v konečnom dôsledku niesť zodpovednosť za činnosť prevádzky, alebo tam pracovať nebudeš a zodpovednosť s.r.o Ti môže byť ľahostajná. Ale doporučujem Ti podrobne naštudovať ustanovenia Živnostenského zákona od A po Z.
Paula
10.10.06,15:45
Tvoje otázky sú čím ďalej tým viac rozporuplné.

Súhlasím, preto v tejto téme končím (prešľapujeme na mieste):)
qaz
10.10.06,19:23
Som v jednej s.r.o. evidovaná ako zodpovedný zástupca, v marci 2006 som dostala výpoveď, napriek tomu ma tam stále vedú ako zodpovedného zástupcu, aké riziká mi hrozia v tejto situácii.

zalaži na tom aku exekuciu bude mať firma na krku.požiadaj o vymaz v mieste registracie firmy.(obchodny register...);)
Anna2212
11.10.06,12:55
Tvoje otázky sú čím ďalej tým viac rozporuplné. Alebo tam budeš pracovať a v konečnom dôsledku niesť zodpovednosť za činnosť prevádzky, alebo tam pracovať nebudeš a zodpovednosť s.r.o Ti môže byť ľahostajná. Ale doporučujem Ti podrobne naštudovať ustanovenia Živnostenského zákona od A po Z.



Moc ste mi neporadili, ale aj tak ďakujem.
Anna2212
11.10.06,12:57
zalaži na tom aku exekuciu bude mať firma na krku.požiadaj o vymaz v mieste registracie firmy.(obchodny register...);)

O akej exekúcii, píšeš?? aj tak dík za reakciu.:(
Marína
11.10.06,13:06
Prepáč Anna, ale myslím si, že každý zúčastnený sa Ti snažil poradiť v najlepšej viere a podľa svojich vedomostí. Prečítaj si ich ešte raz a uvidíš, že odpovede sú jednoznačné. Prepáč, ale ja nerozumiem, čo si iné od odpovedí očakávala.
Tvoja otázka znela:

Som v jednej s.r.o. evidovaná ako zodpovedný zástupca, v marci 2006 som dostala výpoveď, napriek tomu ma tam stále vedú ako zodpovedného zástupcu, aké riziká mi hrozia v tejto situácii.
a na tú si odpoveď dostala.
Anna2212
11.10.06,15:51
Prepáč Anna, ale myslím si, že každý zúčastnený sa Ti snažil poradiť v najlepšej viere a podľa svojich vedomostí. Prečítaj si ich ešte raz a uvidíš, že odpovede sú jednoznačné. Prepáč, ale ja nerozumiem, čo si iné od odpovedí očakávala.
Tvoja otázka znela:

a na tú si odpoveď dostala.

Áno, ďakujem :(