bambina1011
28.06.23,23:06
Som na rodicovskej dovolenke. Pracovna zmluva u mojho zamestnavatela trva. Som opat tehotna. Manzel je poslancom obecneho zastupitelstva a clenom majetkovej komisie. Do komisie si mal zvolit dalsich 2clenov. Medzi nimi som ja. Uctovnicka obce ma prihlasila do Sp a Zp od 012023. Nemam ziadnu dohodu, nic. Narok na odmenu tiez nemam. Budem mar narok na tehotenske? Bude mat vplyv tato prihlaska na vysku materskeho? Dakujem za odpovede.
veronikasad
29.06.23,05:24
Kedy dovŕši prvé dieťa tri roky a kedy nás termín druhého pôrodu?
veronikasad
29.06.23,05:51
Prečo nemáš nárok na odmenu?
Negoce
29.06.23,06:29
naše zastupiteľstvo, v prípadoch členov komisie dáva 4x do roka odmenu s nepravidelným príjmom (zasadanie komisie zvyčajne 4x do roka)
veronikasad
29.06.23,06:34
Preto som sa pýtala, či sa zriekla odmeny alebo pôjde o nepravidelný príjem
Negoce
29.06.23,07:14
dá sa zrieknuť? veď toto nemôže byť dobrovoľnícka služba, práca, činnosť.....
Veronika kedy sa prihlasuje zamestnanec, pracovník ak nemá nárok na odmenu? nikdy
ak má nárok na odmenu, čo podľa mňa má nárok, tento nárok sa nedá zrieknuť musí byť prihlásená v SP,

Bambina si musí zisť v SP ako je to s jej prihlásením, a tiež je potrebné si pozrieť dôchodkové poistenie štátom
veronikasad
29.06.23,07:33
Na stránke ZMOS-u som čítala, že poslanec aj člen komisie sa môže zrieknuť odmeny. Áno, vtedy sa neprihlasuje do SP. Zadávatelka píše, že nárok na odmenu nemá, tak som žiadala upresnenie, píše že je prihlásená