Ester plus
02.07.23,16:41
Ak bude uhradená preddavková faktúra 23.6. a do konca mesiaca sa tovar nedodá a vyhotoví sa faktúra na prijatú platbu s dňom dodania 23.6., je to srávne alebo je to v rozpore so zákonom lebo ak sa tovar dodá do 15 dní napríklad do 5.7. tak sa mala vyhotoviť len jedna faktúra s dňom dodania 5.7. bez vystavenia faktúry k prijatej platbe?
Tweety
02.07.23,16:49
Prvá možnosť je správna. Zo zákona - do 15 dní od prijatia platby znamená, že v rámci jedného mesiaca.
tigy
11.07.23,09:46
Inak presne toto by aj mňa zaujímalo, lebo vyslovene k tomuto som nikde na stránke finančnej správy nenašla žiaden príklad a z formulácie zákona to ani mne nie je úplne jasné.
Pre istotu vždy robím (príp. požadujem od príjemcu platby) faktúru k platbe vždy, ak nie je dodanie tovaru do konca mesiaca, lebo to určite nie je v rozpore so zákonom, ale nejaké "polopatistické" usmernenie od FS by nebolo na škodu...
kn-alka
11.07.23,17:47
ako to, že z formulácie zákona to nie je jasné? čítala si §73?

je tam presne uvedené..... alebo do konca kalendárneho mesiaca, v ktorom bola platba prijatá....

pre mňa je to úplne jasné :)
tigy
12.07.23,05:14
Veď práve, keby tam bolo "a zároveň/alebo najneskôr"....
To "alebo" znie, akoby máš na výber, buď do 15 dní, alebo do konca mesiaca ;)
Lebo už sa mi stalo, že mi nechceli vystaviť faktúru k platbe ku koncu mesiaca, lebo ešte neprešlo 15 dní.