margaretik
06.07.23,18:53
Pracujem v škole ako účtovníčka. Hneď po odoslaní polročnej uzávierky si beriem 11 dní dovolenky. Po MD sa vrátila vedúca s niekoľko ročnou praxou. Žiaľ nevie nahodiť FA a ani interným dokladom opraviť chybu. Bolo mi povedané, že mi dajú na dovolenku notebook s dátami, aby som mohla na diaľku opraviť, ak bude treba. Žiaľ neviem si to predstaviť ... budem mať dovolenku pri mori a máme zaplatené fakultatívne výlety. Teraz neviem či tam mám sedieť na izbe a čakať kým mi niekto z práce neviem kedy zavolá? Má na to vedúca právo? Požadovať od vás prácu aj počas vašej dovolenky? Lebo po tejto správe sa ani na dovolenku neteším. ĎAKUJEM za odpovede.
veronikasad
06.07.23,17:00
NB s dátami by som určite nebrala na dovolenku. Čo keď ti ho niekto ukradne?
Zamestnávateľ si musí poradiť, ak by ti dovolenku zrušil, je povinný preplatiť vydavky
Ešte poznamenám, že termín dovolenky určuje zamestnávatel, súhlasil s ním ?
romana147
06.07.23,17:01
Cez deň vypnuté = dovolenkuješ
Večer okolo 7 zapneš na 3 až 15 minút.
V čom vidíš problém ? :D
margaretik
06.07.23,18:07
áno s dátumom mojej dovolenky súhlasila vedúca, ktorá zastupovala tú pôvodnú počas MD, termín som hlásila už v 2/2023 a nebol žiaden problém
veronikasad
07.07.23,04:06
Pred odchodom na dovolenku slušne - môžeš aj písomne - informuj zamestnávateľa, že NB na dovolenku neberies, odchádzaš do zahraničia, kde hrozí poškodenie slnkom aj krádež NB, čím by mohli byt zneužité data školy. V nútnom prípade budeš k dispozícii na telefóne v ranných a večerných hodinách od-do (čas si určí tak, aby si nerušila spolubývajúcich)
margaretik
07.07.23,07:05
ĎAKUJEM
buchač
07.07.23,07:46
V nútnom prípade budeš k dispozícii na telefóne v ranných a večerných hodinách od-do...
==================
Nejde náhodou o pracovnú pohotovosť počas dovolenky a z toho vyplývajúce ???
veronikasad
07.07.23,09:01
Pracovná pohotovosť účtovníčky? To si kde videl? Dobrý zvyk z dávnych čias a ochota pomôcť, ktorá sa niekedy zneužíva...
mari2x
07.07.23,18:35
"termín dovolenky určuje zamestnávatel"

ako kedy
/
ako komu