dd184
11.07.23,15:37
Dobrý deń , satelitný prijímač nám naraz vypadol ,chceme kúpit nový televízor a bude treba pripojit na parabolu. Neviem, či bude treba začat uplne od začiatku - určit polohu ,nulový bod, nastavit limity atd. alebo len doladiť družice?
Ďakujem.
Podľa toho nastavenia sú nevyhnuté. Bude treba to prestudovať ,lebo motor sa vracia zakazdým na Astra 19,5.Neviem ,ci som dal správne
zemepisné šírky a dlžky, Dal som v stupňoch mozno to treba prepocítat na desatinné císla ?

Dakujem pekne za radu ,máte uplne pravdu ,ten televizor jednoducho nevládze tocit parabolu.Horko -tazko sme nastavili na
astru 23 a máme aspon skylink.V blízkej budúcnosti planujeme kúpit STB.Ak by ste poradili nejaky sikovny box boli by sme radi
misoft
12.07.23,09:43
Ide o to, ako to bolo predtým. Ak ste mali parabolu > sat. prijímač > telka (vstup) - tak na novej telke musíte akurát navoliť vstup zo sat. prijímača. Nastavenia sú predsa v tom sat. prijímači.
Ale pokiaľ máte zapojenie parabola > telka (sat. tuner) - tak nové nastavenia sú nevyhnutné, pretože nová telka o parabole, pozícii, kanáloch nevie absolútne nič.
misoft
16.07.23,14:13
Poznámka: Ak chceš zistiť presnú polohu satelitu a podľa toho nastaviť parabolu, zadať údaje do sat.prijímača - skús použiť aplikáciu SatFinder (do mobilu) - podľa toho dostaneš všetky údaje o satelite. https://abcom.tv/blog-detail/ako-nasmerovat-satelitnu-parabolu-bez-meracieho-pristroja
Taserda
16.07.23,16:40
Nenastavoval som satelitní tuner v TV hoc ho mám, nemá pre mňa význam uzívať niečo horšie tak som stale pre pripojenie satelitneho prijímača. Určite musíš zadať pre použitie motora svoju polohu a použiť protokol DISEgC 1,2 alebo USALS. Pri prvom hľadáš požadovanú s diaľkovým ovládaním od tv družicu a uložíš jej polohu, nie je potrebné zadať tvoje zemepisné súradnice. Pri druhom treba zadať tvoju polohu a motor už nájde požadované družice o ktore máš záujem a označíš ich. Spomenul som že je použitie sat tuner v TV horšia voľba lebo je to tam bludisko a nelogika a sat prijímač má aj iné výhody. Predpokladám že do motora ste nijako nesiahali a ostal v pôvodnom stave ako Vám to niekto namontoval. Nastavujte iba v TV s diaľkovým ovládaním. Limity pre motor je treba nastaviť aby ste neopreli parabolu o stenu. Čiže v protokole DISEqC 1,2 postupne točím motorom na východ až tesne k stene a uložím limit, potom na západ a zase uložím.