zabka3
17.07.23,08:56
Dobry den chcem sa spytat ako daleko od plota moze sused postavit altanok postavil to cca 30 cm od plota.Material preglejka a vznikol problem ze im nase zavlahy striekaju na to a ze im altanok zhnije.Dik za odpovede.
faro1
17.07.23,07:18
Otázka mala byť: Koľko metrov môže moja závlaha striekať cez hranicu môjho pozemku na susedov pozemok?
ivka70
17.07.23,07:19
Na drobne stavby (co altanok k hlavnej stavbe je) nie je stanovena minimalna vzdialenost od plota. Moze ho postavit aj na hranici pozemku.

Kazdopadne vasa zavlaha by mala byt nastavna tak, aby nestriekala na susedov pozemok, bez ohladu na to, ci tam ma alebo nema nieco 30 cm za plotom.
zabka3
17.07.23,07:53
Ano to je jasne ze to tam daleko nemoze striekat je to nastavene tak asi po ten altanok.
zabka3
17.07.23,07:57
Dali sme tam plech aby ich to neobmedzovali a stale je problem vsetko sa da vyriesit pokial jednate s clovekom ktory ma rozum ale aj tak dakujem.
ivka70
17.07.23,09:56
teraz neviem, cloveka z ktorej strany plota mas na mysli? :)
ivka70
17.07.23,09:57
tak to mate o 30 cm dalej ako treba
buchač
17.07.23,11:26
... bez ohladu na to, ci tam ma alebo nema nieco 30 cm za plotom.
====================
Ta díky Broňa.
Tých 30 cm je o ničom...akurát priestor na rast buriny.
...a keď som už pri tej burine, tak ako zamedzí sused, aby burina nešla na môj pozemok, na moje produkty ?
zabka3
17.07.23,11:54
Ano presne ako pises bude rast zelina a to ma sused este posadene tuje ktore su tesne vedla plota tiez ziaden odstup vo vyske asi 2m a zacal riesit problem par kvapiek vody zo zavlah.
ivka70
17.07.23,12:22
ked tu zelinu budete dobre zalievat, bude rast urcite ....
tak ma tam tuje alebo zelinu?
zalievate mu teda tuje, aby lepsie rastli :D
Chobot
17.07.23,13:51
Tak už nám konečne prezraď v čom je vlastne tvoj problém. Lebo začalo to altánkom za plotom, potom si do toho zamontovala automatickú závlahu a nakoniec si začala niečo splietať s tujami a burinou.

V každom prípade - altánok môže mať 30 cm od plota. Altánok mu zhnije, či budeš polievať alebo nie.

Ak je problém inde, tak polož jasne otázku.
zabka3
17.07.23,14:54
Nezalievame nic to len padne par kvapiek ked fukne vietor.A to je ich problem Tuje maju po celaj dlzke plotu ktore su nalepene na plote a o tie sa treba starat lebo to nemaju kadial strihat a zarasta tym plot.
zabka3
17.07.23,15:33
Problem je v tom ze sa kazia susedske vztahy koli trochu vody.
buchač
17.07.23,15:43
zabka3 (Dnes 17:54) Tuje maju po celaj dlzke plotu ktore su nalepene na plote a o tie sa treba starat lebo to nemaju kadial strihat a zarasta tym plot.
----------------------------------
zabka3 (Dnes 18:33) Problem je v tom ze sa kazia susedske vztahy koli trochu vody.
=================
Ono by bolo dobré vedieť aj to, že kto je vlastníkom plota.
Lebo ak by to bol susedov plot, jeho vec, že si ho ničí.
Ale v opačnom prípade je to už o inom.
-----------------------------------
Nenene...nejde o vodu ako takú.
Tu skôr ide o to, že jeden majiteľ si myslí, že môže všetko a ten druhý by mal držať hubu.
zabka3
17.07.23,16:12
Presne napisane ja som bola stale ticho im vadi kosacka ked kosim im vadi strom ktory je od plota 3m a teraz voda.A toho je viac.
misoft
17.07.23,19:46
Nie je toho viac.... jemu asi vadí jedno - že bývate vedľa nich - asi najradšej by bol, keby ste tam vy NEBOLI