lubica2403
19.07.23,09:45
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či nejaký predpis upravuje vstup osôb - iných zamestnancov do kancelárie. Vysvetlím : počas mojej PN bol do mojej kancelárie nasťahovaný iný zamestnanec. Nikto ma o tom neinformoval, nekontaktoval. V kancelárii som mala osobné veci, PC, mobil, pečiatku... Po skončení PN som dala výpoveď a vyrovnala všetky záväzky. Okrem pečiatky, ktorá sa v kancelárii nenašla a s poškodeným mobilom, za opravu ktorého žiada odo mňa organizácia sumu 45 eur. ( nie, nejde mi o tie eurá :-) ) Pokladám to za neférové jednanie vzhľadom k tomu, že som na PN zostala zo dňa na deň, kanceláriu som nechala zamknutú a nebola som pri sťahovaní nového zamestnanca do kancelárie . Mám, niesť zodpovednosť za to, čo sa tam dialo počas niekoľkých mesiacov, kedy som tam nebola ?
veronikasad
19.07.23,08:14
Zdravotný stav ti nedovoloval počas vychádzok navštíviť zamestnávateľa a dať si pracovné záležitosti doporuadku?
red john
19.07.23,08:20
Nie, nie je vobec v poriadku.
Taketo zalezitosti sa zvycajne robia komisionalne a s inventarizacnym zapisom.
Tiez je ale potrebne podotknut, ze osobne veci a veci urciteho charakteru (sem patri aj mobil a peciatka) by mali byt uzamknute v pisacom stole.
lubica2403
19.07.23,08:22
Dovoľoval, ale nemala som dôvod chodiť do práce. Netušila som, že niekto cudzí sedí v mojej kancelárii. Až keď som začala riešiť výpoveď, bola som si po osobné veci a chcela odovzdať pracovné pomôcky, zistila som, že chýba pečiatka a mobil je prasknutý.
lubica2403
19.07.23,08:23
bohužiaľ, starý nábytok neumožňoval zamykanie..
veronikasad
19.07.23,08:24
Prepáč, ak trochu rozmýšľaš a nebola si vo firme na ozdobu, niekto počas tvojej neprítomnosti musel tvoju prácu vykonávať...
lubica2403
19.07.23,08:47
neprepáčim :-) Nevieš, čo som robila, nevieš nič, ale mudruješ. Hneď po nástupe na PN som zariadila všetko, čo bolo treba k splneniu začatých úloh - pokyny podriadeným aj info nadriadeným... K tomu ale nebolo treba nikomu odovzdávať mobil či PC. Vypisuješ nezmysly mimo témy
veronikasad
19.07.23,09:03
Čo očakávas od založenia tejto témy? Pôjdeš sa za 45€ súdiť?
lubica2403
19.07.23,09:05
Nič iné, len odpoveď na moju otázku. Nejde vôbec o eurá, ide o niečo iné, čo ale nepotrebujem vypisovať na poradu . Stačí mi jednoduchá odpoveď, ja viem, ako s informáciou naložiť. Ty nefabuluj.... A ty z akého dôvodu prispievaš jalovými rečami a nulovým prínosom k téme ? Ja som nezaložila diskusiu, ale položila otázku... prajem pekný deň
misoft
19.07.23,13:19
V tom prípade sa toto odovzdáva do úschovy svojmu vedúcemu, najmä ak tam máš nielen osobné veci, ale aj firemné, ktoré sa môžu zneužiť, poškodiť. Vedúci (šéf) by to musel oproti podpisu a protokolu prevziať a ON by za to zodpovedal.
jslancik
19.07.23,13:48
život nie je fér. a ani nie je jednoduché dopátrať sa pravdy v medziľudských či pracovno-právnych vzťahoch. ako osoba v tvojom postavení vo firme by si o tom mohla niečo vedieť. rovnako (možno ďaleko viac) nebolo pre zamestnávateľa fér, že si zo dňa na deň ostala PN na dlhú dobu.

ak ti nejde o tie peniaze, tak asi ti ide o pravdu a čakáš nejaké ospravedlnenie sa. to najľahšie dosiahneš normálnym ľudským rozhovorom s kompetentnými osobami. keď im vysvetlíš stav veci a ako to vidíš ty. Len mám taký pocit, že ty si skôr zvyknutá prskať a dupať. to ťa každý pošle kade ľahšie a nedosiahneš "ospravedlnenie".
lubica2403
19.07.23,14:04
Ďakujem, pomohlo mi. Len - ak zostaneš PN zo dňa na deň, nemôžeš odovzdať veci vedúcemu. A potom, keď už môžeš, je v tvojej kancelárii niekto iný ... :-)
lubica2403
19.07.23,14:09
Nerozumiem tým invektívam. Poznáme sa, že si dovolíš hodnotiť moju osobu ? Nevieš nič o mojom postavení v práci, o pracovno-právnych ani ľudských vzťahoch na pracovisku. Vymýšľaš si scenáre , ktoré varíš z vody. Netušíš, o čo ide ani čo sa stalo. Tak nemrhaj svojím časom a nevypisuj zbytočné komentáre. Lebo konkrétnu odpoveď na položenú otázku nevidím... Myslela som, že som tu na porade, nie na Facebooku. A to je ozaj zlatý kliniec, že nebolo fér, že " si zostala zo dňa na deň dlhodobo PN... " Bodaj by sa ti nič také nikdy v živote nestalo ! Trošku by si sa za ten komentár mohol aj zahanbiť...
kukučka
19.07.23,14:45
S takým predpisom som sa v živote nestretla a zrejme ani skúsení poraďáci, ktorí ti odpovedali.