iwka257
22.07.23,07:07
Dobrý deň chcela by som sa opýtať ci mam nárok na vrátenie peňazí alebo výmena za nový kus pri 3 reklamácii
Jedna sa o vysavac xiaomi po pol roku užívania sa nám prvý krát pokazil kde bola reklamacia uznaná a vymenená batéria. Po príchode vysavaca domov išiel asi 1 krát a začala sa objavovať ďalšia vada vysavac sa nechcel vysypať po vrátení do stanice, a takisto keď vysaval z ničoho nič zastal v strede izby a prestal reagovať. Po manuálnym vrátení do stanice sa nedokázal úplne nabiť. Tak sme vysavac znovu poslali na reklamáciu. Vysavac nám asi po 2 mesiacoch vrátili s tým ze je v poriadku a reklamáciu neuznali. Po tejto 2 reklamácii nám vysavac povysaval asi 3 krát a zas začal blbnut. Keď vyšiel zo stanice batéria z 80% po 15min klesla na 36% a zas zastal v strede izby tak ako minule. Teraz ho budeme posielať 3 krát na reklamáciu a behom toho roku ten vysavac budú mať dlhšie ako mi doma keďže každá reklamacia trvala vyše 2 m. Posiela sa to do česká. Maju tam rovnaké zákony? Nemal by byt čas reklamácie do 30 dní. Už sme zúfalí. Radi by sme vysavac mali doma aby spĺňal účel na ktorý sa kupoval nie vždy dookola riešiť danú vec. Posledný krát sme si vysavac aj natočili celé video kde vidieť ze sa sám vypne a nereaguje na nič. Mame nárok na vrátenie peňazí poprípade na nový kus. Ďakujem pekne
OneUp
22.07.23,05:34
Na odstupenie od zmluvy / vratenie penazi / je potrebna 3 x opakovana uznana reklamacia. Takze predajca to bude natahovat a neuznavat.
Pri nakupe cez Aliexpress som nemal najmensi problem s vratenim penazi
Jedina moznost je obratit sa na prilusny inspektorat SOI