Radkaa2
23.07.23,09:32
Je potrebné vybavovať Povolenie na odstránenie stavby ak ide o starú hospodársku budovu bez súpisného čísla, ktorá nie je uvedená v LV, ale je zakreslená v katastrálnej mape?

Podrobnosti: Kúpili sme pozemok na ktorom stála hospodárska budova v dezolátnom stave. Zaplatili sme stavebnej firme (dnes už vieme že nespoľahlivej) za odstránenie stavby na kľúč. Stavebník nám oznámil dobrú správu, jeho statik po obhliadke nariadil zbúranie budovy, t.j. nemusíme vybavovať Povolenie na zbúranie, stavbu sme povinní zbúrať. Firma zbúrala dve steny, zbalila sa a odišla. Na pozemku máme stále stojacu ruinu budovy, stavebnú suť, a nemáme v rukách spomínaný statický posudok. Okrem sporov s firmou, ako ďalej s polozbúranou budovou? Začať teraz vybavovať búracie povolenie? Potrebujeme ho vôbec?
red john
23.07.23,11:43
Neviem sice, o aku obec sa jedna, ale ja by som si prilis velke starosti nerobil.
Isiel by som za starostom, ci potrebuje nejaky papier alebo nie.
Ak ano, vypisal by som ho.
Ak nie, este lepsie.
Ale ono je to taky dvojaky bic. Ked niekto bura bez povolenia, tak pokuta je do 830€.
Ked sa jedna o nebezpecnu stavbu, tak majitel riskuje tiez.

Ale zaujimave je, ze na Slovensku je polorozpadnutych ruin plno (vid osady) a starostovia sa staraju, az ked je neskoro.
Chobot
23.07.23,15:15
Čo to znamená, že je zakreslená v mape, ale na LV nie je uvedená? To by nemalo byť možné. Ak je raz na mape, tak musí byť uvedené aj nejaké súpisné číslo a pod tým číslom musí byť aj na LV.

Daj sem kópiu tej mapy, ako je to na nej zakreslené.
buchač
23.07.23,16:04
To by nemalo byť možné.
=======================
...a prečo nie ???
Napríklad aj moja dielňa je zakreslená na mape, no na LV nie je uvedená a teda nemá ani žiadne súpisné číslo.
Takých objektov na Slovensku sú tisííííce...
Ak sa jedná o starú stavbu, tak ani nevravím.