normalnyčlovek
31.07.23,07:21
Dobrý deň . Poprosím vás o odpovede na moje otázky , existuje nejaká možnosť uzavrieť so spolupracovníkmi - dvaja ktoý sa podielali výrazne na rozvoji firmy zmluvu že v prípade smrti konatela, majitela neboli (vyhodení , zbavený možnosti profitovať a rozvíjať spoločnosť ) zo strany dedičov ? Uzatvoriť zmluvu o spoločníkoch, konateľov nie je možné , za odpovede vpred ďakujem
romana147
31.07.23,06:19
Divné špekulácie !
normalnyčlovek
31.07.23,06:45
Upresním ,ospravedlnujem sa , mne ako konatelovi bola navrhnutá zmluva že v prípade smrti kohokoľvek s nás bude vyplácana niekomu koho určime mesačna renta s tým že môj alebo kohokoľvek podiel sa rozdelí rovnomerne medzi ostatných s tým že zakonný dediči s mojej strany budú vylúčeny z možnosti dediť ,mne sa to zdá divne .
Na druhej strane ich chápem ,deti mám vychovane čestne. Nevidím problém v tom že ich vyhodia len tak práve naopak . Ďakujem
avalik
31.07.23,12:10
"konateľ" nemá podiel v sro,
"spoločníci" majú nárok na vyplácanie podielov na zisku (dividend)
normalnyčlovek
31.07.23,13:31
Poznámka ohľadom konateľa, tak to som nevedel..
Existuje nejaka zmluva - vzor ktorý im zaručí zo strany dedičov rovnaké práva a povinnosti ako majú teraz? Ďakujem
Mária27
02.08.23,16:53
Zmluva platí vždy len medzi tými, ktorí ju uzavreli. Nemožno ňou zbaviť práv iného.
Dokonca aj Dohoda, ktorou sa niekto vzdáva práv, ktoré môžu vzniknúť až v budúcnosti, je neplatná.