Nataxa
31.07.23,11:04
Dobrý deň, hľadám touto cestou niekoho, komu Zepter nevrátil peniaze ktoré ste mu zaplatili na splátkach a ani ste nedostali tovar kvoli nesplácaniu - niekoho kto to od nich vymohol. Zaplatila som im vyše polovicu sumy - cez 320 € a nechcú mi ich vrátiť. Keďže som ja porušila zmluvu tak mi nevadí že si to nemôžem doplatiť, ale to čo som im už zaplatila by som rada dostala naspäť. V Zmluve nie je táto vec ošetrená.Alebo ak niekto viete naozaj poradiť tak budem rada.
red john
31.07.23,13:34
- Bezna prax.
Prikladne niekto si vezme auto na lizing, po case ho neplati. Samozrejme, ze auto si lizingovka vezme spat. Zaplatene peniaze urcite nevratia.
- Neverím tomu, ze by zmluva nebola riadne osetrena.
veronikasad
31.07.23,15:22
o aký tovar išlo ? Počas riadneho splácania si ho používala ?
Nataxa
31.07.23,19:29
jednalo sa o kuchynské pomôcky - vákuovací systém Vacsy, a Zepter dá tovar až po zaplatení celej sumy - takže som žiadny tovar od nich ani nedostala. Proste som platila splátky s tým že keď doplatím dosatnem tie veci, ale po čase som nesplácala a teraz som si požiadala o možnosť doplatiť. Odpoveď je, že mi to neumožnia, zmluva premlčaná a ani mi nevrátia to čo som im už zaplatila. U nich je toto bežná prax.
Zmluva je postavená tak že sa zaviažete platiť a ak nesplácate, môžu vám dať pokutu. To je všetko.
misoft
31.07.23,20:01
A otázka do fóra - používala si ten systém? Ak áno - už NIE je nový, je POUŽITÝ. A ty snáď myslíš, že budú tolerovať, že nesplácaš, zoberú ti použitý tovar a ty sa sťažuješ? Nič nie je zadarmo.
buchač
31.07.23,20:01
Nataxa (Dnes 22:29) Zepter dá tovar až po zaplatení celej sumy
====================
Sorry, ale ty máš koľko rokov, že si pristúpila na takéto podmienky ???

A keď som si prečítal ešte aj nasledujúci článok, tak mám dosť.
https://www.dtest.cz/clanek-3801/nejdrive-tri-roky-platte-az-pak-muzete-odstoupit-od-smlouvy

Ani nevravím, že podľa všetkého má Zepter zmluvu na splátkový predaj s Home Creditom...čo je už samo o sebe upletenie biča.
kopretinka
01.08.23,06:53
nevieš čítať? nedali jej to,takže to ani nepoužívala.
buchač
01.08.23,09:06
Nevieš čítať ?
- Nesplácala pravidelne, takže nedostala
- Nedali jej, lebo nesplatila celú čiastku.

Ale to je aj tak jedno. Ide o statočný odrb.
Takže znova zopakujem. Tomu, kto na také niečo pristúpi, by mali vziať občiansky.
romana147
01.08.23,18:31
"Tomu, kto na také niečo pristúpi, by mali vziať občiansky"
a ešte pred tým volebné právo ! ! !