haciko
03.08.23,08:23
Zdravím, zháňam oblátkovač a neviem sa rozhodnúť medzi tými z Magropomu https://www.pekaceoblatok.sk/produkt/oblatkovac-classic-so-vzorom-ok7/ a od Wafee https://www.wafee.sk/produkt/wafee-umelec/
Má niekto skúsenosť s oboma? Vie ich porovnať? Wafee má až 10kg je to výhoda? a je slabší na Wattoch /750W/ a oválna alebo okrúhla platňa. Vopred ďakujem.
bodliak
03.08.23,06:58
10 rokov pečiem okrúhle na platniach od www.magropom.sk/nase-vyrobky/depo/
haciko
09.08.23,13:08
ďakujem za skúsenosť :) ako dlho trvá cca jedna oblátka? čím natierate platne? ja mám doma čistý včeli vosk na výrobu sviečok je takýto vosk na natierane platní vhodný?
bodliak
09.08.23,14:49
Ano, včelí vosk (zabalený v plátne), tým rýchlo prebehnem platne raz za večer, keď mám pocit, že sa mi začínajú oplátky lepiť.
Dĺžka pečenia - záleží od receptu, ale cca 42 - 47 sekúnd.
Robím aj ploché, aj trubičky.
haciko
14.08.23,09:00
Ďakujem :)....Bola som osobne pozrieť na Wafee, teda je naozaj dosť ťažký ale aj tým pádom stabilný...má liatinové odolné platne. V septembri idem osobne kuknúť ten Magropom, ten má platne z hliníka preto je ľahší a jednoduchšie sa nastavuje hrúbka oblátok, tak sa potom zrejme rozhodnem.
MartinkaH
07.01.24,19:54
ako ste sa nakoniec rozhodli? ja sa prave rozhodujem medzi tymi istymi dvoma akurat si nemam moznost ist stroje najprv pozriet a tak sa snazim najst na internete co najviac informacii.
haciko
07.01.24,20:29
Bola som pozriet oba stroje a vybrala som si od pekaceoblatok.sk s uzatvaracim mechanizmom, ten je dolezity. Je lahsi, mensi, skladnejsi a termostat ma navrchu, Dala som si nastavit tensie oblatky a su teda naozaj tenucke. Som velmi spokojna.
MartinkaH
08.01.24,14:44
bohuzial pekaceoblatok.sk ma technicke problemy a stanka im nefunguje a zastavili aj prijem objednavok. takze tam sa aktualne neda nic zistit. ale predpokladam, ze ked ste si dali nastavit hrubvku, ze sa inak doma prestavit potom neda?
MartinkaH
08.01.24,14:52
bohuzial pekaceoblatok.sk ma technicke problemy a stanka im nefunguje a zastavili aj prijem objednavok. takze tam sa aktualne neda nic zistit. ale predpokladam, ze ked ste si dali nastavit hrubvku, ze sa inak doma prestavit potom neda?