Pastik
07.08.23,17:52
Dobrý deň zaujimalo by ma čo môžem očakávať keď mi bol zobratý vodičský preukaz v Nemecku za alkohol. 2.59 v dychu. Budem môcť šoférovať na Slovensku? Kto má vlastne bude riešiť Slovenska polícia alebo polícia v Nemecku. VP by pravdepodobne mali odoslať na Slovensko. Bol to veľmi hlúpy a nezodpovedný krok ktorý už nikdy nespravím…
mari2x
07.08.23,17:24
aspoň že si to uvedomuješ
a ľutuješ = minimálne mínus 8 % z trestu
u nás je hranica 1 promile
nemecko : nad 1,1 promile pokuta dosahuje až několikanásobku a k tomu přidejte i soudní řízení. Ztráta řidičského oprávnění je možná až na pět let
misoft
08.08.23,08:18
Priestupok zistený v Nemecku, VP zobratý v Nemecku - je to záležitosť nemeckej strany. VP sa vráti na Slovensko na DI, ktorý ti ho vydal, tam si ho môžeš vyžiadať späť. Postih zo strany PZ SR nie je, pretože dopravný priestupok sa nestal na Slovensku a budeš jazdiť ďalej. V Nemecku však si už vedený ako cudzinec v ich centrálnom registri priestupkov, ktorý tento priestupok spáchal, pravdepodobne ti bude tam udelený i zákaz vedenie motorových vozidiel (určí nemecký súd, Polizei).
Pokuta ti asi príde poštou - odporúčam zaplatiť, inak ten zákaz vedenia vozidiel bude poriadne dlhý.
P.S.
Bezduché kecy mari2x ani nečítaj, trepe voloviny - vie veľký prd!
Pastik
08.08.23,10:02
Máš s tým skúsenosti? Nevadilo by mi keby mi zákaz v de dajú aj na cely život podstatne je pre mna SK… písal som aj jednému právnikovi ten odpísal je to zložitá otázka lebo že môžu má riešiť aj tu v Nemecku ale môžu to nemecké úrady poslať aj na Slovensko a keď to bude riešené u nás tak budem mat celkovo odobratý vodičský preukaz keďže by to riešili ako keby sa to stalo doma. A toto iste mi hovorili aj policajti z SK že to budú riešiť na SK … na internete som zas našiel len informácie z fóra že to budú riesit Nemci keďže priestupok bol spáchaný tam. A ďalej by má aj zaujimalo keďže nad 1.1 je trestný čin tak či tu v Nemecku budem mat aj normálne súdne pojednávanie. Alebo ako to všetko prebieha. Ďakujem pekne vopred za odpovede.
mari2x
08.08.23,17:42
"" na DI .. si ho môžeš vyžiadať späť / 2.59 v dychu

softík, ty budeš odborník ako HOVADO ! ! !
namerali mu 2,5 promile ! ! !
u nás je nad 1,0 promile už TČ ! ! !
a
ty mu radíš, aby si ho žiadal od DI späť ? :D
misoft
13.08.23,17:46
Skôr TY si to hovädo. Vieš prd! On priestupok NESPÁCHAL na Slovensku, ale v Nemecku. Tu ho teda nemajú za čo trestať. Vodičák mu vrátia - on však v Nemecku za volant nesmie sadnúť, tam je už vedený ako vodič s priestupkom a zákazom.
duves
14.08.23,05:09
Tak ti treba, v nemecku to nefunguje, že vybavíš cez kamarata policajta