Ela26
08.08.23,00:21
Dobrý deň. Chcela by som sa prosím poradiť ohľadom prasklín na strope ktoré sa spravili v mojej garzónke, viď foto. Praskliny sa začali robiť cca pred rokom a za ten čas sa o dosť zväčšili. Pár mesiacov som v byte nebola a keď som sa pred pár dňami vrátila, dosť som sa zľakla ako sa medzitým zväčšili. Jedná sa o starý panelový byt, ktorý má minimálne 30 rokov. Žijem na 4. poschodí z 12. v garzónke. Praskliny sa nachádzajú na strope, na stene s oknami a balkónovymi dverami. Ako je možné vidieť na fotkách, praskliny sa spravili aj na oboch rohoch priečok v horných častiach. Vedel by mi niekto poradiť prosím ako moc je to vážne a či je potrebné tento problém riešiť so statikom? Je tiež možné že sa strop vďaka prasklinám zvalí? Ďakujem
OneUp
08.08.23,03:11
Na fotkach nevidim nic, dokonca ani fotky
mari2x
08.08.23,05:00
balkónová stena bude asik výplňová = praskliny dáš zasieťkovať
Strop bude asik súčasťou nosnej konštrukcie = NERIEŠ ty, ale správca
nebál by som sa, že strop padne - - to by asik padli aj horné poschodia
mari2x
08.08.23,05:00
NEMÁŠ predstavivosť ? ? ? !
Chobot
08.08.23,06:26
Nepripojila si fotky, ale videl som ich na inom fóre, kde si tiež písala. Tieto praskliny sú na panelákoch bežné. Vznikajú rôznou rozťažnosťou obvodových a stropných panelov.

Tie praskliny treba vyškriabať, prelepiť páskou a omietnuť pružným tmelom. Aj tak sa po rokoch môžu znovu objaviť. Je to len estetická vada, na stabilitu domu nemajú vplyv. Ten spoj nedrží panely pohromade, tie sú pozvárané v rohoch.
vlado 33
08.08.23,07:06
Tiež som mal tento problém na vnútorných obvodových stenách a stropoch. Vyriešil to až obklad sadrokartónom.
kopretinka
08.08.23,20:36
ja to tiež pozorujem,v poslednej dobe sa začali zväčšovať........je zaujímavé,že je to v každej miestnosti,okrem kuchyne a chodby.