oklalkop
09.08.23,17:04
zvażujem kúpu prveho auta, a natrafil som na lákavy inz ,audi a3 r.2016 cca17000 km ...

Nízka cena, urgentný predaj. 4.400 eur.
asi som podozrievavy // mi to pripadalo trochu podozrivo...,
pani mi v den odpisala , a este pozrivejšie mi to ...
Ahoj,

Ako vidíte na fotkách, auto je v perfektnom stave a auto má servisnú knižku.
Rok auta je 2016 a prikladám fotku s KM môjho auta.
Ako vidíte na fotkách, na ŠPZ auta, auto je registrované na Slovensku a má slovenské doklady a preto ho chcem predať späť.
Momentálne sa nachádzam v Emsteku v Nemecku.
Auto predávam, pretože som požiadal o nový nemecký projekt na kúpu elektromobilu. Tento projekt mal predať auto mimo Nemecka, aby mohol využívať všetky zľavy. Som členom „Zelenej organizácie“ a rozhodol som sa kúpiť si elektromobil. Zamestnám akreditovanú spoločnosť, ktorá vybaví všetky papiere a privezie auto na vašu adresu. Náklady na doručenie zaplatím ja, takže sa o to nemusíte starať. Budete mať 5-dňovú lehotu na kontrolu, počas ktorej môžete skontrolovať auto aj doklady, či je všetko v poriadku. Dodacia lehota: 5-7 pracovných dní. Majú tiež politiku vrátenia a auto bude poistené. Počkám na vašu odpoveď.

načo som dodatočne požiadal o vin č,....
také čudne mi to pride, ako mačka vo vreci a beriem v uvahu že možno iba nerozumiem tomu, preskušaniu , a...
buchač
09.08.23,15:30
Dík za informáciu...a otázka znie ako ???
ivka70
09.08.23,15:57
To je jasny podvod, zabudni na to, ak nechces prist o peniaze.
Ziadny taky projekt v DE neexistuje, aby museli predavat auta do zahranicia.
oklalkop
09.08.23,16:13
asi som len trochu mimo ,a chem trochu uzemniť
neviem kde sa opýtať, a napadlo ma tu..
, no znie mi to trochu podozrivo .... (urgentny predaj,akurat som v zahranici, a rozpravka okolo greendotacii, a ja vam pošlem, zaplatim prepravu a vy uvidite....
//počkam či pani pošle vin a ..
či je to ok,,bežný,, nakup -predaj proces?
či je to bezečne, alebo si dat pozor ...
robo197
09.08.23,16:47
Aj podla mna je podvod, ale ak súhlasíš, určite bude chcieť peniaze vopred. A tu je pes zakopaný.

Za pokus to stojí a uvidíš, ked povieš že ok, platba po odskúšaní, ked je to zadarmo, a ked fakt dovezie, a bude ok, (k čomu ani malú šancu nedám) tak to kúp.
Ale určite bude chcieť peniaze vopred, krk mám na to.

A vtedy dovy dopo....
A kludne budeš spať.
bodliak
09.08.23,17:54
Alebo pošle nejaký link, kde dopravná spoločnosť bude pýtať číslo karty ...
Tiež som presvedčený, že je to podvod.
oklalkop
10.08.23,14:07
tak že vin č.neposlala a strata času

Ahoj,

Prepáčte, ale nemôžem vám dať VIN# môjho auta, pretože vás nepoznám, ale vysvetlím vám postup.
Keďže pracujem mimo krajiny, nechal som svoje auto v prepravnej úschove a teraz odo mňa čakajú na adresu doručenia od nového potenciálneho kupca pre moje auto, aby mu mohli auto priviezť.
Ako som povedal, auto pošlem nemeckou spoločnosťou, ktorá je registrovaná a vykonáva prepravu nad 19 rokov.
Auto vám dovezú a na kontrolu auta a dokladov budete mať 5 dní. Spoločnosť pripraví dokumenty a pomôže vám s prepisom auta na vaše meno vo vašej krajine, pretože zástupca prepravnej spoločnosti je už odo mňa poverený notárom prihlásiť auto na vaše meno. . Ak sa vám auto nebude páčiť, firma mi ho pošle späť a ja zaplatím dopravu. Spoločnosť sa o všetko postará.
Na začatie transakcie so spoločnosťou potrebujem vaše celé meno, adresu a telefónne číslo a oni vás budú kontaktovať so všetkými informáciami o platbe a doručení auta.

Ďakujem
bodliak
10.08.23,14:55
Teraz začne s tebou komunikovať prepravná spoločnosť a požadovať nejaký poplatok, údaje z karty, atď.
Je to na 100% podvod.
oklalkop
11.08.23,08:55
jj , ktovie či?
// v dnešnej dobe by takéto odrby uz mohli byt vystopovateľné,kúsok riešene ....
aby si dotičny uvedomil

Ahoj,

Chápem ťa, ale ty musíš pochopiť aj mňa, že ťa nepoznám a musím byť chránený.
Potom, čo budem mať vaše údaje, môžem kontaktovať prepravnú spoločnosť, aby začala s doručením auta na vašu adresu a potom vás budú so všetkým kontaktovať.
Potom, čo dostanete auto od prepravnej spoločnosti, vám ponúkne 5-dňovú lehotu na kontrolu a počas týchto 5 dní im môžete auto odmietnuť a oni vám nebudú nič účtovať, pretože ja im zaplatím všetky prepravné náklady.

Ďakujem

a uz to neriešim
dakujem pekne za podporu/poradu
Martuk
11.08.23,18:14
ako tu uz bolo niekolkokrat napisane, cisty podvod. Staci si precita tie citacie a maily od protistrany (a mal by si ich precital hlavne zadavatel tejto temy, pretoze ak nie je uplny debil, tak uz len z gramatickej a stylistickej stranky mu musi byt jasne, ze tu kostelny poradek nikda nebol a ani nebude). Ako tento koment:

oklalkop (Dnes 11:55) jj , ktovie či?
// v dnešnej dobe by takéto odrby uz mohli byt vystopovateľné,kúsok riešene ....
aby si dotičny uvedomil

Ahoj,

Chápem ťa, ale ty musíš pochopiť aj mňa, že ťa nepoznám a musím byť chránený.
Potom, čo budem mať vaše údaje, môžem kontaktovať prepravnú spoločnosť, aby začala s doručením auta na vašu adresu a potom vás budú so všetkým kontaktovať.
Potom, čo dostanete auto od prepravnej spoločnosti, vám ponúkne 5-dňovú lehotu na kontrolu a počas týchto 5 dní im môžete auto odmietnuť a oni vám nebudú nič účtovať, pretože ja im zaplatím všetky prepravné náklady.

proste svedci o cistom podvode. Ja na mieste zadavatela napisem pekne pikantny odkaz a zaroven kontaktujem prislusne organy.