vanilka
04.10.06,09:04
Prosim o radu, tyka sa dobierky. Prisiel nam tovar na dobierku ale my sme ho posielali spat spolu aj s fakturou. Dana firma nam potom uhradila na nas podnikatelsky ucet sumu z dobierky. Ako to teraz zauctovat? Nemam ani fakturu ani doklad z posty ani dobropis, nic. Kolegynka to totiz vybavovala. Volala som do danej firmy nech mi poslu fakturu. Tu by som potom zauctovala ako prijatu s tym ze by som ju uhradila do penazneho dennika a potom ju stornovala a zauctovala prijem z vypisu z uctu? alebo zauctovat dobropis k fakture a potom do dennika, no neviem z toho vyjst. Prosim poradi mi niekto? uctujem v MRP.
liba2
04.10.06,08:29
Prosim o radu, tyka sa dobierky. Prisiel nam tovar na dobierku ale my sme ho posielali spat spolu aj s fakturou. Dana firma nam potom uhradila na nas podnikatelsky ucet sumu z dobierky. Ako to teraz zauctovat? Nemam ani fakturu ani doklad z posty ani dobropis, nic. Kolegynka to totiz vybavovala. Volala som do danej firmy nech mi poslu fakturu. Tu by som potom zauctovala ako prijatu s tym ze by som ju uhradila do penazneho dennika a potom ju stornovala a zauctovala prijem z vypisu z uctu? alebo zauctovat dobropis k fakture a potom do dennika, no neviem z toho vyjst. Prosim poradi mi niekto? uctujem v MRP.Treba doplniť ešte:
- zaplatili ste celú sumu faktúry?
- vrátila sa vám tá istá suma Skk na bankový účet?
Ak áno, zapísala by som ich ako NZD (bez faktúry). Je to +/- nula.
vanilka
04.10.06,08:49
ano zaplatili sme celu sumu faktury aj oni nam poslali na ucet celu sumu faktury aspon dufam nemam ju totiž
vanilka
04.10.06,08:52
cize tu sumu na bankovom vypise zauctujem do penazneho dennika ako vratenie tovaru na dobierku s typom DPH 39 a ako pohyb na 19?
Paula
04.10.06,08:54
ano zaplatili sme celu sumu faktury aj oni nam poslali na ucet celu sumu faktury aspon dufam nemam ju totiž

Osobne by som trvala na zaslaní danej faktúry. Ak aj vašu platbu zaúčtujete ako výdavok neovpl. základ dane....ako preukážete, že peniaze poukázané z ich strany nie sú príjmom ovplyv. základ dane?