Leniqa
17.08.23,11:23
Ahojte, mám zvýšené onkomarkery CYFRA - hraničné, ale AFP mam na hodnote 13.5, rozsah je do 7. Nativne CT brucha ukazalo zvacsene uzliny v bruchu a hranicne zvacsenu slezinu. USG brucha ani RTG zase neukazalo nic. Hodnoty krvi su v poriadku. Mam za sebou gastroskopiu - OK, pred sebou kolono - a este MRI brucha, podla vysledkov kolono.

Mal niekto z vas zvysene hodnoty AFP? Znamenaju nadorove ochorenie? Ak nie, co ine by to mohlo byt?

Mam dost velke obavy a dalsia vec, ze sa necitim ok samozrejme.
Dakujem za pripadnu pomoc a radu od niekoho, kto mal zvysene AFP.
veronikasad
18.08.23,03:50
Leniqa, kto ti robil odbery krvi? Čo znamená "hodnoty krvi sú v poriadku"? Ako si na tom s alkoholom a fajčením?
Ak si z poradakov naozaj nerobíš srandu, konzultuj výsledky s onkologom, ktorý ochorenie potvrdí alebo vyvráti...prip.zahaji liečbu. Ak sa ochorenie potvrdí, potom diskutuj v téme onkologicke ochorenia.
Leniqa
18.08.23,04:36
Odber krvi na onkomarkery mi robil reumatolog. Zatial som si presla kolecko plucne, urologia, gynekologia - tam tvrdia, ze z ich strany je vsetko ok. Odber krvi u vseobecneho lekara bol tiez ok. Mam za sebou gastroskopiu, caka ma este kolono a potom MRI s kontrastom. Az nasledne, ked budeme vediet, kde je problem, to budem riesit. Zatial ho hladame. Skor som smerovala otazku na niekoho, kto mal tiez zvysene AFP a nemal onkologicke ochorenie, ci je to realne. Mam kamosku v 3. stadiu rakoviny prsnika a onkomarkery ma ukazkove. Aktualne uz 2.5 roka ani nefajcim, ani nepijem ziadny alkohol. Ale v minulosti a mladosti som aj fajcila aj pila....
veronikasad
18.08.23,05:05
Na alkohol a fajčenie som sa pýtala preto, že ujo Google hovorí, že zvýšené onkomarkery AFP signalizujú ochorenie pečene. Môže to byť spôsobené aj nadmerným užívaním liekov
Leniqa
18.08.23,09:22
Hej, to som si studovala aj ja. Aj gastro spozornel, hoci nativne CT a USG nevykazuju problem s pecenou, zjavne tam bude. Pozerala som sa, ze to moze byt aj cirhoza, co je snad rovnako zle ako rakovina. Ja mam zvacsene LU v bruchu, hranicnu slezinu, tekutinu v Douglas priestore a fluidotorax v plucach, plus dva onkomarkery zvysene. Z toho nic dobre nebude :/
veronikasad
18.08.23,09:39
Treba verit že zistia pôvod problémov a nasadia správnu liečbu, ktorá zaberie. Onko liečbou som si prešla pred 9 rokmi, viem o čom píšem. Dôveruj lekárom, nehladaj info na diskusných fórach na nete...