Klody33
21.08.23,07:46
Dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu. V pripade, ze ma zamestnanec skrateny uvazok- 20 hodin tyzdenne a je dohodnuty s kolegami, ze chodi do prace pondelok- stvrtok na 5 hodin denne, pricom to, ze nechodi piatky je len dohoda medzi nimi. Ak pripadne statny sviatok prave na piatok- den kedy nechodi do prace, ma narok na jeho preplatenie? Tesp. ze si v ten tyzden vyberie volno iny den alebo sa nic nemeni a ma proste smolu, ze statny svitok vysiel prave na den kedy nechodi do prace? Vopred velmi pekne dakujem za odpoved.
ivka70
21.08.23,05:51
Ak ma standardne dohodnute 4 hodiny denne od pondelka do piatku, ma narok na preplatenie sviatku , 4 hodiny.
Ta dohoda s kolegami potom skor znamena, ze na piatok si berie nahradne volno, ktore odrobi v prve 4 dni. Pozor, v takom pripade ale nema narok na zabezpecenie stravy v ziadny den v tyzdni (za nadcas narok nevznika a jedna hodina je pre neho potom nadcasova)

Ak by mal oficialne dohodnuty uvazok na 20 hodin, ktory odpracuje v 4 dnoch, pondelok-stvrtok po 5 hodin, tak sa ho sviatok v piatok vobec netyka a nema ho mat ani zaplateny. Vtedy ma narok za tie 4 dni na zabezpecenie stravy.
Pocet dni v tyzdni, kedy pracuje, musi mat dohodnuty v pracovnej zmluve.
veronikasad
21.08.23,05:55
Má hodinovú alebo mesačnú mzdu,?
veronikasad
21.08.23,05:57
Ako mu vykazujete čerpanie dovolenky keď nie je v práci celý týždeň?
Klody33
21.08.23,06:06
Ma mesacnu mzdu.
veronikasad
21.08.23,06:23
Pri mesačnej mzde je sviatok súčasťou mesačnej mzdy, nemáš čo riešiť
ivka70
21.08.23,06:43
ma, ci mu ma zaratat piatkove hodiny alebo nie .....