idulgerov
23.08.23,09:42
Zdravím.

Ideme na dovolenku do Grécka (Olympic Beach) a chceme ísť na fakultatívny výlet na Olymp.
Máte s tým niekto skúsenosti? Ako to prebieha? Treba rátať s dlhším, výstupom, alebo je to riešené nejakou dopravou (napríklad terénnym autom)...

Dík.
red john
23.08.23,08:05
misoft
23.08.23,16:52
Hmmm... fakultatívny výlet na Olym... a chceš, aby ťa hore vyviezli tereňákom? Pozri si, ako Olymp (Google ti poskytne dosť záberov) vyzerá. Vidíš tam niekde ASFALTKU? Alebo aspoň CESTU? Omyl - pekne po svojich! Autobus ťa dovezie len tam, kam môže.

Nabudúce budeš chcieť, aby ťa na Gerlach tiež vyviezol tereňák?
avalik
23.08.23,20:02
info ti dajú v cestovke, väčšinou sú to autobusové zájazdy, vhodné pre všetky vekové kategórie
idulgerov
24.08.23,04:21
Naozaj nechcem, aby ma viezol na Olymp autobus. Pýtal som sa len, či niekto nemá skúsenosti s fakultatívnym výletom organizovaným touto cestovkou. Niekedy je dôležité aj čítanie s porozumením. :-).
nesca
24.08.23,09:37
No ja som bola na taký výlet, ale už cca 20 rokov dozadu. Ak sa od vtedy nič nezmenilo, tak zabudni, že budeš na Olympe. Uvidíš ho z diaľky niekoľkých desiatok km. Vozia do nejakej dedinky na upätí hory. Nic moc výlet. To už radšej na Meteory...to je iný džez
idulgerov
24.08.23,12:16
Aj ja som dospel k podobnému názoru. V cestovke mi o tom nevedeli nič bližšie povedať, ale ťažko budú organizovať výlet pre bežných dovolenkárov kde treba šliapať cca 10 km a prevýšenie je min. 1600m. :-) BTW tie Meteory sú tiež v pláne ... Dík za info..
avalik
24.08.23,17:08
Meteory sa mi páčili, tiež viac ako 20 rokov späť