josinko
25.08.23,11:56
Pozdravujem vodari, je mozne vodoinstalaciu opravit tak aby maximalna sirka celej tej konstrukcie nepresiahla ohranicenie modrou farbou na fotke? Stavbar povedal ze priestor kde je ventil, cerpadlo a hadice sa neda viac zuzit. Ale co ak tie pripojky a redukcie miesto aby boli rovne boli do tvaru L? Cela ta konstrukcia bude schovana za vstavanou skrinou ale zatial presahuje sirku. Dik za odpovede.
Chobot
25.08.23,10:36
Jasné, že sa to dá urobiť. Len to by inštalatér musel celé prerobiť, resp. dať tam pár kolien. A to sa mu asi nechce.

Napr. za spätným ventilom dať koleno dole, pod to dať to obehové čerpadlo (nemyslím, že by bezpodmienečne muselo byť len vo zvislej polohe), z čerpadla zase koleno doprava a následne by sa to ešte jedným kolenom pripojilo do toho existujúceho zvislého potrubia.

A teraz to čerpadlo visí len tak vo vzduchu na tých plastových potrubiach? Alebo to je uchytené na cigánsky spôsob na tej pásovine na stene?

Aby to bolo pevné, to potrubie by malo byť kovové, nie plastové. A to všetko sa dá umiestniť do oveľa menšieho priestoru, pozri, ako to mám ja.
pavol54
25.08.23,10:55
oska čerpadla musí byť vždy vo vodorovnej polohe
misoft
25.08.23,11:07
To čo bol za inštalatéra? takto to robiť na "hulváta"? Je toľko rôzneho vodoinštalatérskeho materiálu, že sa to dá urobiť i na 2/3 zadanej šírky.
josinko
25.08.23,11:22
A to kovove potrubie mas uplne vsade alebo len pri tom cerpadle? my mame vsade plastove :-/ Ked cerpadlo musi byt vo vodorovnej polohe ako pise pavol54 tak by sa dal najrpv koleno dole a az potom ventil (ten dufam nemusi byt vo vodorovnej polohe) a potom koleno doprava a potom cerpadlo, islo by to aj tak? asi si zavolam ineho vodara a nie toho, lebo aj to cerpadlo bolo povodne uchytene tou pasovinou - cim alebo ako by to malo byt ucyhtene?
pavol54
25.08.23,13:13
problém je v tom že inštalatér je moderný a použil lisované spoje. Ale máš pravdu zavolaj iného vodára sám to neurobíš, treba mu narysovať na stenu hranicu.
Chobot
25.08.23,13:14
Tak potom ho už teraz má zle uložené, lebo má osku čerpadla vo zvislej polohe.
Chobot
25.08.23,13:18
Keď sa dobre pozrieš, tak v stene je zamurované koleno so závitom. Na tom je ten guľový ventil a potom obehové čerpadlo. Takže je to pevne uchytené, čerpadlo sa nehýbe.

Celkov potrubie mám plastové - to čo je ďalej v stene a pod podlahou.

Ak ti to dajú na plastové potrubie, tak čerpadlo treba uchytiť o stenu, ale nie tak, ako to chceli u teba - pásovinou. Ale potrubie pred a za čerpadlom treba uchytiť o stenu takouto konzolou:

https://www.shop.intersad.sk/sk/uchyt-potrubia-na-stenu-so-skrutkou-a-hmozdinkou-1-32-37-mm-3g1360?gclid=CjwKCAjwoqGnBhAcEiwAwK-OkWatKQqtHy5yVqep8buntPy6-3aw5uNzA1K8OPN4FtCnTclLTpoGbBoCPxAQAvD_BwE
josinko
30.08.23,12:57
pavol54 ma pravdu, takto horizontalne som nasiel vo videu:
https://www.youtube.com/watch?v=8Xl5yZnXKvM
Skontaktoval som jedneho vodara ale vyzera byt nejaky spekulant, 2x sme boli dohdnuti a ani raz neprisiel, ze zaspal. Asi sa pokusim to spravit sam, tolko videi som uz pozral ze mozno si uz trufnerm. Len vyguglit ako to potom pretlakujem. Drzte palce :)