Žužu114
25.08.23,20:33
Dobrý večer, som spoluvlastničkou pozemkov, okrem mňa je tam ešte 5 spoluvlastníkov.Nedávno má oslovila pani, ktorá je vlastníkom susedného pozemku, že chce cez tieto naše pozemky ťahať inžinierske siete. Ja a ešte jeden spoluvlastník sme sa vyslovili negatívne,jemná spoluvlastníčka kladne.Stanovisko ostatných nepoznám. Dnes som zistila, že pani siete už natiahla, ešte vlani, načierno,po nociach. Má šancu tieto siete legalizovať, keď bude súhlasiť iba časť mojich spoluvlastníkov ? Ja určite súhlasiť nebudem,vznikne tam vecné bremeno, pozemok stráca na hodnote.
Chobot
25.08.23,21:03
Bez súhlasu všetkých vlastníkov nemôže zlegalizovať ani skolaudovať. Ale keď to už vybudovala, asi jej to nikto nedá odstrániť.
misoft
26.08.23,05:06
Okrem iného - to, že ich "natiahla" na čierno, dopustila sa i iného - neoprávnený vstup na cudzí pozemok, poškodzovanie cudzej veci - to už je aj na TO.
Takže - ak by sa spojili, podali na susedu žalobu a súd by to takto vyhodnotil, nielenže by jej možno nariadil tie siete odstrániť, ale by dostala aj nejaký ten "flajster". Vstup na pozemok aj bez súhlasu vlastníkov majú len tí, ktorí zo zákona obhospodarujú, budujú inž. siete - elektrikári, vodári, plynári.
buchač
26.08.23,05:07
Dnes som zistila, že pani siete už natiahla, ešte vlani, načierno,po nociach.
=====================
Hm...to nik zo všetkých spoluvlastníkov nezbadal, že sa na pozemku niečo deje ?

Keby sme išli do dôsledkov, tak suseda by mohla skončiť so žalobou za neoprávnený vstup na cudzí pozemok.

P.S.:
Hm...a čo tak skúsiť kopať na patričnom mieste a takou " úplnou náhodou " poškodiť siete ? ;)
pavol54
26.08.23,05:14
Na právo a spravodlivosť v tomto štáte každý úradník jemne povedané kašle a koná podľa toho aké postavenie má osoba ktorá porušuje zákon. Ukrajinizácia konfliktu nie je riešením.
marleau
26.08.23,05:18
bagruj na tom mieste, to sa vyrieši samé
pavol54
26.08.23,07:46
mala by si napísať čo rozumieš pod pojmom inžinierske siete, a ktoré že to boli v noci zrealizované
Žužu114
26.08.23,19:54
Ide o elektrinu a vodu.Nevsimli sme si to pretože, všetci spoluvlastníci bývame ďaleko od týchto pozemkov


poluvlastníkov
pavol54
27.08.23,13:00
tak to nebudú siete ale len lokálne prípojky k nim. Teoreticky by som napísal však sa napichnite, kto zaplatí odbery? takže je to čierna stavba treba podať na stavebnú inšpekciu.