yvica
29.08.23,21:32
prosím vás, potrebujem súrne poradiť, pokazil sa mi pc, ako postupovať pri prihlásení do sociálky, mám nainštalovaný už autentifikator, ale neviem kde zobrať q kod, ktorý treba naskenovať aby sa mi firma pridala do autentifikátora? prihlásim sa menom a heslom a neviem sa pohnúť, vedeli by ste mi s tým poradiť, súrne, ďakujem
duves
30.08.23,04:23
A predtym ti to ako fungovalo?
yvica
30.08.23,05:20
normálne, ale neviem odkial načítať q kod pri zadaní firmy, lebo ked sa idem prihlásiť, tak to pýta kod z autentifikatora a ten nemám lebo v autentifikatore nemám priradenú firmu.
duves
30.08.23,05:38
Zo SP máš prihlasovacie údaje. Ak nemáš heslo, pri prvom prihlásení navolíš heslo, ktoré budeš zadavat pri každom prihlasení. Po prihlaseni ti prvy krat vygeneruje stranka SP QR kod a ten nasnimaš cez fotoaparat pri otvorenej aplikácii autentifikátora (ja používam FreeOTP Authenticator). Autentifikator vygeneruje číslo zakazníka (Soc.poistenia a pod) a následne pri dotyku prstom na obrazovku v smartfone vygeneruje číslo (6 miestne číslo) a to zadaš do účtu elektronických služieb v PC.
QR kod sa generuje len 1x.
Takto to funguje pre občana FO, aby si pozeral jeho účet v SP, a zrejme to bude dosť podobné aj pre firmy.
yvica
30.08.23,14:18
ano toto všetko som mala v starom PC , ktorý sa mi pokazil, nejde o prvé prihlásenie ale zmenu počítača, kde nastal problém, že sa neprihlasujem prvýkrát a nemôžem sa dostať do firiem, lebo autententifikátor je prázdny , ale už som to vyriešila, volala som do sp, odobrali mi ten q kod a mohla som sa prihlásiť nanovo, to je ok ale pri jednej firme mi to vôbec neišlo ani v sociálke mi to nevedeli urobiť, a ked som sa pýtala, čo mám urobiť, tak nevedeli, tak nič mi iné neostáva len neposlať výkaz, neviem ešte sa mi to v zivote nestalo že som nepodala niečo do termínu. že pokuta by nemala byť ale ako to vysvetliť klientovi. a ked som sa v sociálke opýtala, no dobre, ale veď to je technický problem, ktorý by sa hádam dal obhájiť, tak mi povedali, že jedine, ked by bol technický problém na ich strane.
duves
01.09.23,05:31
QR kod sa zadava len 1 krat a do účtu v SP sa vieš prihlasiť z akehokolvek PC.
yvica
14.09.23,07:55
neviem ako? keď tam v autentifikatore nemám priradenú firmu na základe toho Q kodu? tak mi poraď ako to urobiť, lebo teraz robím na provizornom PC a budem to musieť riešiť ke*ď si prehodím celé účto na nový PC. ďakujem
veronikasad
14.09.23,09:49
Zavolaj na technickú podporu SP