Stevo_Alex19
29.08.23,22:54
Zdravim.
staviam dom, 2 plne poschodia. Plocha strecha, betonovy miako strop. Onedlho budeme zalievat strop. Na zimu by som na neho chcel natavit lepenky kedze strecha finalna sa bude robit az buduci rok niekedy v lete ( financie kedze to bude robit firma. Ja si strechu netrufam ani nahodou ). Kedze na plochu strechu idu tak ci tak lepenky, polystyren a potom pojde nejaka folia tak som sa rozhodol ze aby v zime beton nedegradoval ze na neho natavim lepenku.

Plan bol takyto: Kedze beton nikdy nie je dokonale rovny tak som chcel dat 2 lepenky na seba. Prva lepenka nejaka lacnejsia, druha drahsia pevnejsia. CIze by isiel asfaltovy nater penetrak, lepenka 1 a lepenka 2.

Vybral som si toto:
Prva lepenka by bola Gutta V60 S30
https://www.buildex.sk/asfaltovy-pas-gutta-guttabit-v60-s30

Druha lepenka by bola Gutta Guttabit Elast 35
https://www.buildex.sk/asfaltovy-pas-guttabit-elast-35

V com ale vidim obrovsky problem je, ze vidim aj pri prvej napisane nasledovnu vetu: Asfaltový pás s minerálnym jemnozrnným posypom. A tuto vetu vidim bohuzila na kazdej jednej poriadnejsiej lepenke. Moja otazka do plena teda znie...

Ako sa to spoji? Ked je na jednej mineralny posyp, tak je to v podstate to iste ako ked ja niekde prach. Ta horna lepenka sa prilepi tak akurat do prachu a spolu budu predsa drzat na prd nie? Ako sa toto riesi? Riesil to uz niekto ? ide tam dalsi penetracny nater aby zakyl ten prach alebo aky sa toto potom riesi?

Vopred dakujem za odpovede.
pavol54
30.08.23,03:14
Myslím si že náklady na klasickú strechu by boli nižšie ako to čo chceš urobiť, bez vybavenia ju neurobíš vodotesnú, ak to má byť provizórne prekrytie kvalitnou viac ročnou agrofóliou
Martuk
30.08.23,15:09
1. beton jednu zimu bez problemov prezije aj bez lepenky
2. zbytocne vymyslas kraviny. Staci ti jedna vrstva kvalitnejsej lepenky bez posypu na baze kaucuku o hrubke minimalne 5 mm.

ak nevies co s peniazmi, tak by si prvu vrstvu musel napenetrovat a potom lepit druhu vrstvu, zbytocne vyhodene prachy.

krom toho lepenka o hrubke 3,5 mm je slaba hoci tu jednu zimu to vydrzi, mozno aj 5 zim.

Okrem toho preco sa nespytas firmy, ktora ti bude robit strechu? Nech ti poradi. Hlavne si nespomenul plochu strechy vratane vysky atiky. Si to prepocitaj: 2 vrstvy lepenky, 2 vrstvy penetraku, spotreba plynu a robota. Budes si to lepit sam? Vies to? Mas ludi? Ak to nevies lepit, tak sa na to vykasli, narobis viac skody ako osohu.