zuska1
31.08.23,07:32
Dobrý deň, prosím usmernite ma. Sme škola a dohodli sme sa, že budeme poskytovať finančný príspevok na stravu všetkým našim zamestnancom. Od septembra majú niektorí zamestnanci záujem o stravu priamo školskej jedálni iného zariadenia. Keďže sme sa v tomto školskom roku dohodli na fin.príspevku som toho názoru podľa toho čo som čítala, že tento systém sa nedá zmeniť do konca tohto roka. A to už nehovorím, ak jeden zo zamestnancov chce kombinovať fin.príspevok na stravu so stravou v školskej jedálni. Môj návrh bol, aby si túto stravu v jedálni vyplatili oni priamo. Vopred ďakujem.
Tweety
31.08.23,05:43
Zamestnanec zvolenú formu stravovania nesmie meniť každý mesiac, ale je viazaný svojím výberom počas 12 mesiacov odo dňa, ku ktorému sa výber viaže.

Prečítajte si celý článok na: https://www.podnikajte.sk/dan-z-prijmov/financny-prispevok-na-stravovanie-od-1-5-2022 © Podnikajte.sk
https://podpora.financnasprava.sk/313098-Stravovanie-zamestnancov-v-roku-2023
Doplním:
samozrejme, že ak od vás dostane FP, môže sa stravovať aj v inom zariadení alebo v školskej jedálni ale už ako samoplatiteľ. Vy ste si povinnosť podľa §152 ZP splnili.( na toto stravovanie už žiaden príspevok na stravu z nákladov, SF)
veronikasad
31.08.23,06:00
Za finančný príspevok si môže zamestnanec kúpiť stravu kdekoľvek.samozrejmr, faktúra dodávateľa stravy už nebude cez zamestnávateľa...
zuska1
31.08.23,07:03
Ďakujem pekne.
avalik
31.08.23,14:45
§ 152 ods.7

(7) Zamestnávateľ, ktorý nezabezpečuje stravovanie vo vlastnom stravovacom zariadení alebo v stravovacom zariadení iného zamestnávateľa, ak nejde o prípady podľa odseku 6, je povinný umožniť zamestnancom výber medzi zabezpečením stravovania prostredníctvom právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie sprostredkovať stravovacie služby, formou stravovacej poukážky alebo poskytnutím finančného príspevku na stravovanie. Zamestnanec je viazaný svojím výberom počas 12 mesiacov odo dňa, ku ktorému sa výber viaže. Podrobnosti výberu a realizácie povinnosti zamestnávateľa zabezpečovať stravovanie alebo poskytovať finančný príspevok na stravovanie na základe výberu môže zamestnávateľ ustanoviť vo vnútornom predpise.