Byas
04.09.23,08:51
Dobrý deň ...prosím ako sa brániť, ak nám dieťa z organizačných dôvodov,presunuli z predškolskej triedy do nižšej..?? Dieťa nie je pozadu...len ma smolu že je septembrová a oni majú predškolskú triedu vyťaženu...tak zatiaľ viem o 3 dievčatách ktoré vrátili späť do strednej triedy...bez upozornenia,bez vysvetlenia a podobne....chcela by som aby dieťa navštevovalo triedu predškolskej výchovy lebo ju plánujem dať o rok do školy...môže si toto vôbec riaditeľka dovoliť bez súhlasu rodiča? Vedel by mi niekto poradiť? Alebo zmeniť škôlku?
ivka70
04.09.23,07:06
Riaditelka to musi robit, ked ma predskolsku triedu plnu deti, ktore dosiahnu skolsky vek do 31.8.2024. To, ze vy chcete dat dieta skor od skoly, to nijako neovplyvni.
Ak by mala miesto ,moze tam zaradit aj septembrove a mladsie deti ,ale ak to miesto nema, tak to musi organizovat tak, ako to robi.
Suhlas rodicov k tomu urcite nepotrebuje.

Dost pochybujem, ze pri povinnej predskolskej dochadzke najdete skolku, ktora by mala v predskolskej triede volne miesto pre mladsie deti. Skusit mozete.
buchač
04.09.23,07:10
chcela by som aby dieťa navštevovalo triedu predškolskej výchovy lebo ju plánujem dať o rok do školy
===================
....a prečo?
veronikasad
04.09.23,09:17
Aj keď si myslíš, že máš šikovné dieťa, nedávaj ho do školy skôr. Konzultuj v psychologicko-pedagogickej poradni.
Dcéra je narodená 2.9., išla do školy ako 7 ročná a nič nezmeskala...
Byas
04.09.23,11:30
Chápem že zákon hovorí do 31.8. Dieťa je mladšie o 10 dni a bude opakovať celý rok? Pokúsim sa nájsť druhu škôlku..ďakujem za koment... Ide tu skôr o prístup, pretože dieťa som mohla cez prázdniny usmerniť....alebo sa zariadiť inak...
ivka70
04.09.23,11:48
O aky pristup ide? Riaditelka ma stanoveny normativ na triedu a ma povinnost prijat vsetkych predskolakov. Nic ine ste ani nemohli cakat, kedze dieta nesplna podmienku predskolaka, aj ked len o 10 dni. Ze sa minuly rok zmestilo do strednej triedy neznamena, ze v nej nemoze ostat aj tento rok.
Byas
16.09.23,04:27
Škôlku som našla... keby mi to riaditeľka oznámila tak ako sa podľa mňa patrí a nie v deň nástupu do škôlky po prázdninách, mohla som to riešiť hneď...Nemyslím a ani neviem či to nemajú v popise práce informovať rodičov, že dieťa nemôže postúpiť do vyššej triedy z kapacitných dôvodov...aj keď je pre Vás niečo automatické pre mladého rodiča to tak nemusí byť...teraz sa zbytočne stresovalo dieťa i rodič a riaditeľka tiež, lebo tá to posunula na zástupkyňu, že ona mala informovať.. atď...ja si myslím že pokiaľ nejde o zemiaky ale o ľudské bytosti, by sa takéto informácie mali podávať rodičom tiež automaticky..a kde je spolupráca škôlok? A je tu možnosť spraviť triedu navyše...v každom prípade ja nepoznám všetky možnosti ale informácie by sa podávať mali..
buchač
16.09.23,05:02
Amen s takým stresujúcim rodičom , čo decku plánuje život už v takom útlom veku.

Spolupráca škôlok ??? Pfúú...to sú mi teda nároky.
pavol54
16.09.23,05:09
dieťa narodené 2.9 si teda dlhšie užije detstvo, ako keď pôjde do školy so septembrovými nie s augustovými. Ale sú vo svete aj 15 roční absolventi vysokých škôl.