alena123456
04.09.23,12:17
Môj zamestnávateľ ukončil živnosť 31.8. Hoci som na PN od 26.6. dal mi podpísať dohodu o skončení dohody o pracovnej činnosti 3.9. Mal na to právo? Je to ukončenie platné
Katy a R
04.09.23,10:33
Nuž ak si sa so zamestnávateľom dohodla (podpísala si - obidve strany ste sa dohodli) - tak prečo by to nemohlo tak byť? Nemocenské ti aj naďalej platí SP, ak budeš pokračovať v DPN. Ale pozri tu presne - ako to je;)
zze/2001-311/228a
ešte doplním - aby to bolo kompletné
zze/2001-311/223/2
buchač
04.09.23,10:47
Laická otázka.
Ak by nepodpísala, tak čo by sa dialo ?
Veď zamestnávateľ ukončil živnosť...takže logicky vyplýva, že sa ukončuje aj pracovný pomer...či ?
Tweety
04.09.23,13:07
Veru nie si v obraze, nemáš o tom ani šajnu, ani správny názor na to. Platí to či....
buchač
04.09.23,13:45
Tweety (Dnes 16:07) Veru nie si v obraze, nemáš o tom ani šajnu, ani správny názor na to. Platí to či....
==============
Odhliadnuc od toho, že som sa nepýtal síce teba, je snáď už z položenej otázky, že v obraze nie som. Opýtal som sa slušne, tak očakávam aj slušnú odpoveď.
..takže poddžubuj si niekoho iného a nie mňa.

Ale keď už sme pri tom, tak dajme fikciu.
- zamestnávateľ ukončí svoju činnosť k nejakému dátumu
- zamestnanec (prípadne aj viacerí) sú na maródke.
- takže z toho tvojho či mi vyplýva, že keď pracovníci ukončia maródku, tak zamestnávateľ im bude aj naďalej vyplácať mzdu, odvádzať za nich odvody a podobne...proste to bude platiť zo svojho, lebo zamestnanec nepodpísal dohodu o ukončení pomeru ?
- akože tak to mám chápať ???
Tweety
04.09.23,16:41
Ak máš konkrétnu otázku, zadaj ju tak, ako ostatní, do otázok, taká je ETIKETA . Tu sme v komentároch. Na fikcie tu nikto nebude odpovedať.
veronikasad
04.09.23,17:20
Pokial neide o umrtie SZČO, mal by na ukončenie podnikania myslieť v dostatočnom predstihu a doručiť zamestnancom výpoveď tak, aby výpovedná doba zamestnancov skončila mesiacom ukončenia podnikania.
buchač
04.09.23,17:23
veronikasad (Dnes 20:20) Pokial neide o umrtie SZČO, mal by na ukončenie podnikania myslieť v dostatočnom predstihu a doručiť zamestnancom výpoveď tak, aby výpovedná doba zamestnancov skončila mesiacom ukončenia podnikania.
====================
Veronka...dík za objasnenie, taktiež za slušnú a vecnú odpoveď.
veronikasad
04.09.23,17:26
Problém je, ak to neurobí a chce skončiť dohodou a zamestnanec s tým nesúhlasí. ZP to nerieši, po ukončení podnikania už nie je zamestnávatelom, tu by asi musel rozhodnúť súd.
veronikasad
04.09.23,17:27
Nárok na nemocenské samozrejme trvá ďalej aj po ukončení podnikania