hahbwme
12.09.23,10:33
Dobrý deň prajem, poprosím radu
Bývala prenajímatelka mi nechce ukázať originálne fsktorury SPP zse a vodu( totižto sfalšovala faktúry a poslala mi minuloročné) na stretnutia aby mi ukazatala origináli nereaguje. Spisovali sme protokol kde si nechala 250€ na pripadne škody s čím som nemala problém,teraz mi vypisuje že je to vlastne mala suma a jej to na opravy nestačí, na otázku prečo keď podľa nej je to mala suma neprerobili v deň podpísania protokolu noví a nenavrhla si novú sumu reaguje že to nemala kde vytlačiť a teraz ma po pól roku otravuje nech jej opravím dvere a parkety atd ,270€ si nechala na nedoplatky, v zse faktúre mi pise že nedoplatok -22,51 a pritom je tam jasne nqpisane že preplatok, vodu faktúru mi poslala že hodnota meranom tam nesedi , SPP som sa odvolala na infolinku a namiesto nedoplatku 121€ ako ona tvrdí je tam preplatok 160€!!! Volala som aj do spoločnosti s mojou situáciu že nech mi pošlú na moju adresu faktúry ale bohužiaľ nemôžu, u polícii som tiež nepochodila , prosím vás už neviem čo robiť, drží mi mojich 270€ z depozitu, 160€ preplatok a 22,51 e preplatok. Dá sa to vyriešiť inak ako súdne keďže nemam na právnika ani? Na osobne stretnutie nereaguje, ku fakturam falošným ktoré sfalšovala sa nevyjadruje, stále vypestuje odomna viac ako 250€
misoft
13.09.23,08:54
Možno neporadím.... Ale ak prenajímateľ sa takto chová, tak jedine cez súd. A tam uviesť, že prenajímateľ sa dopúšťa podvodu, falšovania fakturačných dokladov, neoprávnený majetkový prospech. Ak sa to dokáže - platba za právnika z tvojej strany bude ten najmenší problém - ak prenajímateľ prehrá a ty požiadaš súd o náhradu všetkých výdavkov prenajímateľom/odporcom - zaplatí všetko do posledného centu.
hanelie
13.09.23,19:05
Ak ste pri odovzdaní bytu nespísali protokol o vzniknutých škodách tak spätne nie je možné dokázať, že ste vy spôsobili tieto škody, čo sa týka nedoplatkov na energiách, to ste mali určené v zmluve o prenájme a keď tieto prenajímateľ vyžaduje tak písomnou formou priložením vyučtovania ( čo býva tiež v zmluve uvedené ) ak sa vyhráža súdom tam je potrebné doložiť relevantné doklady, ktoré zjavne nemá