yvica
12.09.23,19:07
prosím vás chcem sa opýtať, predali sme dom v katastri už sú tam iní majitelia ale my nemáme skolaudovaný nový dom, čiže ani adresu, síce v občianskom máme starú adresu ale neplatí, otázka voliť nemôžeme ísť v pôvodnom bydlisku asi myslím, ale ani v novom? viete mi niekto s tým poradiť? ďakujem
red john
12.09.23,17:28
Ak volič s trvalým pobytom na území Slovenska v deň konania volieb nebude môcť voliť v mieste svojho trvalého pobytu vo volebnom okrsku, v ktorého zozname voličov je zapísaný, môže požiadať obec svojho trvalého pobytu o vydanie hlasovacieho preukazu.

Viac v linku
https://volby.sme.sk/parlamentne-volby/i/ako-volit-mimo-adresu-trvaleho-bydliska
veronikasad
12.09.23,17:38
Vybav si voličský preukaz na Obecnom úrade v trvalom bydlisku a s ním môžeš voliť v ktoromkolvek volebnom okrsku na SK. (vzhľadom na aktuálny dátum, už len osobne)
yvica
13.09.23,10:17
na elektronické vybavenie je už neskoro a cestovať 2 hodiny tam a späť aby som si vybavila voličský preukaz no asi nie. Môže mi ho vybaviť aj niekto iný som sa dočítala, treba splnomocnenie a to by malo byť overené od notára?
ale ide o to že ja nemám tvralý pobyt momentálne nikde, starý dom predaný, nový neskolaudovaný, čiže nemám adresu, adresu mám len v občianskom.
veronikasad
13.09.23,11:49
To že v starom dome nebyvas,.nie je podstatné. Pokiaľ to nový majiteľ trvalý pobyt nezrušil, máš ho tam. Voličský preukaz ti môže na základe splnomocnenia vybaviť aj niekto iný
yvica
13.09.23,12:01
tak samozrejme že zrušil, keď kúpil dom. musí byť to splnomocnenie overené notárom, niekde som sa dočítala že áno, inde že nie. dakujem
veronikasad
13.09.23,12:04
Samozrejme to nemusí byť, zavolaj si na obecný úrad či požadujú overenie splnomocnenia notárom