tyntyn
19.09.23,11:24
Dobrý deň,
zamestnanec končí PP, ale na začiatku mesiaca dostal kredit na stravovaciu kartu vo vyššej sume než mal dostať, keďže ešte počas mesiaca si musí vyčerpať 4 dni dovolenky. Zabudla som mu to strhnúť. Ak by slo o papierové stravenky, tak by mi 4 lístky vrátil, ale takto ked ich ma na stravovacej karte? Mám mu to strhnuť z výplaty? Faktúru sme už uhradili.
Jeden lístok máme nastavený na 5,50 €, 55% platí zamestnávateľ, 2 € platia zamestnanci a zvyšok ide zo sociálneho fondu. Ako to vysporiadať?
Ďakujem
ivka70
19.09.23,09:33
Vysporiadas mu hodnotu celeho stravneho, ktore dostal nevyse (bez jeho prispevku).
Teda 3,50 za kazdy den navyse. Na to by ste mali mat podpisany suhlas os zrazkami zo mzdy).
Pri utovani vratis do SF aj zamestnavatelovi, co zaplatili. Jeho 2 eura mu strhnes tak ako mal zaplatit za vsetko, co dostal.
Kelis
29.02.24,08:52
Dobrý deň, chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu. Zamestnankyni sme posledne dobíjali stravovaciu kartu v júli 2023 na mesiac august 2023. V júli sme jej dobili (22 dní na august MÍNUS stiahnuté za dochádzku za júl 19 dní ) = 3 lístky dobité. V júli jej začala marodka a dlhodobo marodovala až do 31.01.2024. Za stravné v roku 2023 sme jej ale už nezrazili vo výplate, lebo v auguste 23 až do januára 24 už mala nulovú výplatu.
Teraz je situácia taká, že nastúpila od 01.02.2024, ale stravné sme jej nedobíjali, lebo mala čerpať dovolenku...29.02.2024 dnes končí PP. V práci bola celkom 3 dni vo februári. Viete mi poradiť ako so stravným, keď jej nebolo teraz dobité za 3 dni a v roku 2023 jej síce dobité bolo, ale nebolo zrazené?
Veľmi pekne ďakujem.