janfidlikant
19.09.23,11:43
Môjmu rodinnému príslušníkovi bolo ublížené na zdravi a ja nesúhlasím s rozsudkom. Právnik mi povedal, že sa tým musím zmieriť, ale ja sa neviem. Chcem sa opýtať, či mi hrozí nejaký postih za to, že budem stávať s transparentom že pán xy zmrzačil môjho syna pred školou jeho detí a tak isto pred supermarketom, kde jeho žena je zamestnaná.

Ďalej sa chcem opýtať, či mi hrozí niečo zato, že budem pripomínať jeho odsúdenie jeho budúcim zamestnávateľom, prípadne obchodným partnerom.

Lebo toto nie je podľa mňa ani trestný čin ani priestupok, lebo ja len pripomínam skutočnosti ktoré sa stali a za ktoré bol odsúdený.
ivka70
19.09.23,09:50
Zákon č. 300/2005 (Trestný zákon)
§ 360a

Nebezpečné prenasledovanie (Trestný zákon)

Definícia
(1) Kto iného dlhodobo prenasleduje takým spôsobom, že to môže vzbudiť dôvodnú obavu o jeho život alebo zdravie, život alebo zdravie jemu blízkej osoby alebo podstatným spôsobom zhoršiť kvalitu jeho života, tým, že

a) sa vyhráža ublížením na zdraví alebo inou ujmou jemu alebo jemu blízkej osobe,
b) vyhľadáva jeho osobnú blízkosť alebo ho sleduje,
c) ho kontaktuje prostredníctvom tretej osoby alebo elektronickej komunikačnej služby, písomne alebo inak proti jeho vôli,
d) zneužije jeho osobné údaje na účel získania osobného alebo iného kontaktu, alebo
e) ho inak obmedzuje v jeho obvyklom spôsobe života,

potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.

(2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) na chránenej osobe,
b) závažnejším spôsobom konania,
c) z osobitného motívu, alebo
d) verejne.
buchač
19.09.23,10:36
Takže asi takto :
1. ak nie si spokojný s rozsudkom, tak sa odvolaj na príslušné inštancie...kľudne choď aj na súd EÚ
Uspeli tam ini, možno uspeješ aj ty

2. Či hrozí postih ? Otázka má dve roviny.
- odpoveď podľa litery zákona máš nižšie
- ale vedz, že existujú aj iné riešenia...a ak budeš pokračovať vo svojom neuváženom konaní, tak sa potom nečuduj...mám ísť do podrobností ?

3. Keď som už pri tom...ako je vinná manželka dotyčného, ak chceš jej znepríjemňovať život ???

P.S.:
- Že ty nesúhlasíš s rozsudkom, to je úplne jedno.
- Možno sa dočkáš situácie, ak niekto iný nebude spokojný s rozsudkom, ktorý dostaneš...

P.S.:
Ozaj...čo je to to " zmrzačenie " a za akých okolností k nemu došlo ?
Chobot
19.09.23,14:46
Skús sa spojiť s Matovičom. Ten má skúsenosti s takýmto niečím. Možno aj to auto s audiosystémom ti požičia.

Ale k veci - existujú legálne a legitímne cesty, ako vyjadriť nesúhlas s rozsudkom, ako ti napísal buchač - odvolanie.

To, čo chceš robiť hraničí so šialenstvom. Nič s tým pre seba nedosiahneš a ani ti to neprinesie uspokojenie.

Možno by si mohol niečo napísať aj k samotnému činu či následkom, aby sme boli v obraze.