icequeen
20.09.23,07:43
Uz som tu mala vlakno o odstupnom, kedze mi zanikla pozicia vo firme a podla par. 63 1 b ma idu prepustit. Tuto temu davam separatne, kedze sa tyka specifickej casti:

1/ Ak mi este pred vypovedou ponuknu inu poziciu vo firme, ktoru nemam uvedenu v pracovnej zmluve:

a) ak to prijmem a nebudem to vediet robit alebo nemam na tu pracu predpoklady, cize vezmem to, len aby som neprisla o pracu? Potom uz zrejme na odstupne nemam narok ak by ma chceli dat prec, lebo to neviem robit?
b) ak to odmietnem, pretoze je to v nesulade s mojou prac. zmluvou, stale mam narok na odstupne z dovodu 63 1b?

2/ ak mi napr. v oktobri HR chce ponuknut odstupne, s vypovedou na zaklade dohody k 31.10. a ak by som bola cely mesiac PN, tak ako by to riesili?

3/ Zamestnavatel, hoci mi oznamil, ze koncim, sa ma snazi este v praci vyzmykat, nuti ma pracovat nadcasy kazdy den a kazdu chvilu kontroluje co robim. Navyse pozicia, ktoru vykonavam, stale existuje a sme na nej dvaja, pricom odchadzam len ja. Cize pozicia ako taka vo firme nadalej bude existovat mozno este niekolko mesiacov, hoci mne chcu dat dovod vypovede prave zanik pozicie.
ivka70
20.09.23,06:13
1 a) nie nemas, lebo prijatim sa ti zmeni pracovna zmluva na novu poziciu (ktora sa nerusi)
1 b) ano

2) dohodu o skonceni PP mozete uzavriet aj pocas PN. Vypoved ti pocas PN dat nemozu

3) ak ti nariaduje nadcasy v sulade so Zakonnikom prace, ma na to narok.
Aj pravo kontrolovat vykon tvojej prace ma zamestnavatel narok.
Zrusenie pozicie moze znamenat aj to, ze z 2 existujucich bude zrusena len jedna, v ramci optimaliacie, a jedna stale ostane.
Nic, co by odporovalo ZP zamestnavatel nerobi.
veronikasad
20.09.23,06:59
K bodu 3 - dostala si už písomnú výpoveď,?
icequeen
20.09.23,09:17
nie, ale s vedomim, ze odchadzam sa pracovat neda
veronikasad
20.09.23,09:22
tak daj pozor, aby si nekončila pracovný pomer výpoveďou alebo okamžitým zrušením z dôvodu hrubého porušenia pracovnej disciplíny (bez odstupného). Kto chce koňa biť, palicu si najde ...
ivka70
20.09.23,09:39
preco by sa nedalo pracovat?
Potom naozaj nerozumiem, co vymyslas a nevezmes tu ponukanu dohodu.
Ako chces pracovat este celu vypovednu dobu ,ked uz teraz nevies pracovat a to este ani vypoved nemas ?

necudujem sa, ze ta zamestnvatel kontroluje viac, asi si to vsimol. A veronikine upozornenie je celkom na mieste ... ale takymto pristupom si to sposobis sama ...
veronikasad
20.09.23,11:28
Ivka, zažila som takúto situáciu pred 20 rokmi , brala som dohodu ...
icequeen
20.09.23,14:47
hrube porusenie mozu dat ak by som nic nerobila, ale normalne pracujem, i ked s nulovou motivaciou. Dohodu mozno vezmem az s nou pridu, ale ak bude odstupne mensie ako 6 mesiacov, tak zostavam a pockam VD, kedze ako som inde pisala, to znamena este 2 vyplaty a 2-mesacne odstupne zo zakona na konci VD. Navyse do konca roka mam pracu a nemusim riesit ine. Nejak to uz pretrpim, aj tak ked zanikne moja rola, tak neviem co by mi dali robit :) a este mozem ist aj na PN, ktoru zamestnavatel plati ako 100%