amadora
21.09.23,12:39
Dobrý deň. Chcela by som poprosiť o radu, ak má niekto skúsenosť v praxi s PEPP, nakoľko som na nete našla minimum informácií. Spoločnosť, ktorej spracúvame mzdy, začne svojim zamestnancom dávať príspevky do PEPP. V mzde to funguje rovnako ako III.pilier? Príspevok zamestnávateľa je zdaniteľným príjmom zamestnanca a zároveň vstupuje do VZ na zdravotné poistenie? Resp. by mohlo byť nepeňažným príjmom oslobodeným od dane do výšky 500€ ak vynaložené prostriedky na toto nepeňažné plnenie nie sú uplatnené ako výdavky na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie zdaniteľných príjmov? Ďakujem za odpovede.
jales
21.09.23,12:20
jales
21.09.23,12:22
tigy
22.09.23,05:47
Tiež zvažujem ten PEPP, ale zarazila ma jedna podmienka pri uplatnení tých 180€ ako nezdaniteľnej časti:
b) daňovník nemá uzatvorenú inú účastnícku zmluvu podľa osobitného predpisu,35) ktorá nespĺňa podmienky uvedené v písmene a)

Ktoré podmienky tým myslia?
Tieto (z bodu a): "uzatvorenej po 31.12.2013 alebo na základe zmeny účastníckej zmluvy, ktorej súčasťou je zrušenie dávkového plánu"?

Lebo mám už dávno (od doby, keď začal 3. pilier, t.j. +/- 20 rokov) uzavretú zmluvu na 3. pilier, ale neodvádzam tam vôbec žiadne peniaze... znamená to, že nespĺňam podmienky?