jozefinka
21.09.23,19:13
Čo sa stane keď som nezaplatila do daného termínu havarijnú poisťovňu... zruší sa automaticky havarijné poistenie auta ?
red john
21.09.23,17:37
Pokial sa nic nestane, tak sa nic nedeje. Je ale potrebne poistku zaplatit co najskor.
Automaticke zrusenie neprichadza do uvahy, aj poistovna ma svoje postupne kroky.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=%C4%8Do+sa+stane+ak+som+zabudla+zaplati%C5%A5+ha varijn%C3%BA+pois%C5%A5ov%C5%88u%3F+Dnes+20%3A13
veronikasad
21.09.23,17:49
kedy bola splatná ?
OneUp
22.09.23,04:42
to je jedno
Chobot
22.09.23,12:35
V prvom rade je treba si uzrejmiť, či skutočne máš na mysli havarijné poistenie (CASCO) a nie povinné zmluvné poistenie (PZP). Lebo tieto poistenia majú svoje odlišnosti.

Beriem, že naozaj ide o havarijné poistenie. Zvyčajne poisťovňa nezruší havarijnú poistku len z dôvodu, že nebolo uhradené následné poistné. Poistenie má svoje pravidlá, za ktorých okolnosti je možné ho ukončiť. Zvyčajne sa poistenie končí výpoveďou - výpoveď treba ale zaslať niekoľko týždňov pred nasledujúcim obdobím.

Ak sa len nezaplatí poistné, poistenie trvá, ale môže to mať za následok, že v prípade havarijnej udalosti poisťovňa bude krátiť plnenie.

Ale už sa moc rozpisujem - v skratke - ak je to omeškanie pár dní, tak ho zaplať a nič sa nedej. Ak je to pár týždňov, tak treba kontaktovať poisťovňu a zistiť, či náhodou nezrušila poistenie z dôvodu nezaplatenia. Ak nie, znovu uhradíš a ide sa ďalej.

Ak je to dlhšie obdobie, bolo by ti už prišlo oznámenie o ukončení platnosti poistky, alebo výzva na uhradenie dlžného poistného.
Chobot
23.09.23,10:45
Nie je to jedno.