filipejko
22.09.23,16:40
Ako mám v exceli v jednoduchom účtovnitve zaučtovať zálohu za prácu, ktora príde 3 x do mesiaca.Následúci mesiac je vo fakture za mzdu táto zaloha odpočítana.
veronikasad
22.09.23,16:29
Čo je faktúra za mzdu?
jslancik
22.09.23,16:44
zas černota, černota... a týpek asi ani netuší, že robí niečo protizákonne...
filipejko
22.09.23,17:08
živnostnik vyfakturuje agenture za prácu, ktorú pre nich vykonáva , 3 krát do mesiaca mu pošlu nejaku zalohu asi 3 krat po 100 eur . živnostnik si v nasledujuci mesiac po vystavenje fakture agenture tuto zalohu odpočita. tak ako túto zálohu ked je dopredu vyplatená zaučtovať.
avalik
23.09.23,05:50
ako POZD ak platbu prijmeš za prácu, ktorá bude vykonaná v tomto roku

ak fakturuješ, tak jemôžeš hovoriť o mzde ... a pozor na definíciu závislej práce (pozri zákonník práce) ... aj ten, kto dodáva prácu môže dostať pokutu za priestupok za porušenie zákazu nelegálnej práce
filipejko
23.09.23,09:45
je to príjem za služby...nie je to nelegalna praca, živnostnik ma zmluvu s agenturou, ktorá mu dala prácu v automobilke, len mu posiela aj zálohy..tak išlo mi o to ako to zaučtovať v peňažnom denníku jednoduchého účtovnictva
veronikasad
23.09.23,10:32
Filipejko, vieš čo je nelegálna práca?
kn-alka
25.09.23,06:12
V jednoduchom účtovníctve účtuješ dátumom úhrady, takže normálne účtuješ do príjmov.

Potom vystavíš vyúčtovaciu faktúru, v ktorej odpočítaš už uhradené zálohy a jej úhradu účtuješ takisto do príjmov - samozrejme už len ten rozdiel.
kn-alka
25.09.23,06:13
účtuješ normálne do príjmov
filipejko
25.09.23,08:40
super ešte sa spýtam, keď vyberám z bankomatu pre súkromne účely,0 alebo platím kartou súkromne výdavky, učtujem kažú skúkromnu položku cez pribežne položky, vždy vtedy ked sa transakcia uskutoční, alebo stačí raz za mesiac, keď je tých výberov súkromných viac
kn-alka
25.09.23,09:09
osobná spotreba sa neúčtuje cez priebežné položky, ale ako nedaňový výdaj.

priebežná položka je len na výber hotovosti do pokladne a opačne. osobnú spotrebu predsa nedávaš do pokladne

a áno, stačí raz za mesiac, netreba položkovite