vieroocko
28.09.23,18:00
Dobrý deň, prosím o radu. Pred 2 rokmi sme s manželom podali na súd návrh na zrušenie BSM dohodou za trvania manželstva z dôvodu podnikateľskej činnosti. Súd vyhovel. Následne sme požiadali o vysporiadanie bytu tak, že sme sa dohodli, že byt bude na mňa, manžel má právo dožitia. Otázka: môže byť dohoda napadnutá súdom tretej strany? (Manžel má nemanželského syna, v prípade dedenia) Aj keď je už nehnuteľnosť v katastri dávno zapísaná na mňa ako manželku.
Ďakujem za odpoveď.
red john
28.09.23,16:27
Ziadna tretia strana nema co hovorit, zasahovat a uz vobec nie napadnut na sude vysporiadanie BSM.
To, ako sa manzelia dohodnu, je len na nich a nikto do toho nema narok a ani pravo zasahovat.
vieroocko
28.09.23,16:44
Ďakujem, jeho syn sa vyhrážal, že prevod a celé vysporiadanie bsm bolo účelové, aby nič nezdedil, keďže byt je vo výlučnom vlastníctve mňa a chce napadnúť našu dohodu, ktorú sme uzavreli riadne s právnikom
red john
28.09.23,16:56
Na toto sa da regovat otazkou :
Kde je napisane, ze deti (vlastne alebo nie) musia nieco dedit ?

Syna je nic do toho, ako ste sa dohodli. Nebolo totiz potrebne ziadne ucelove konanie.
Rodicia si so svojim majetkom mozu robit co len chcu, kludne aj darovat uplne cudzej osobe, organizacii, cirkvi, atď.
ivka70
28.09.23,17:26
Manzel predsa podnika, dedit sa bude firma a ak vas manžel prezije, tak zdedi aj cast bytu, ktora bude zasa jeho dedicstvom.
A nikde nie je napisane, ze dedit musi. X ludi zomrie nemajetnych.