Jeniffer
04.10.06,11:29
Ahojte poraďáci...viem,že moja otázka tu už odznela niekoľko krát,pozerala som si aj archív ale nie je mi to jasné.
Mala som pracovníčku , ktorá k 31.8.2006 ukončila prac.pomer v našej firme,teraz si požiadala o preplatenie zvyšnej časti dovolenky za rok 2006...nie je mi jasné,či sa platia z toho aj odvody do ZP a SP...a pri výpočte aj keď ju už nemám v stave sa mi uplatňuje nezdaniteľná časť...je to správne?
Prosím o odpoveď...ĎAKUJEM
Tweety
04.10.06,09:35
Ahojte poraďáci...viem,že moja otázka tu už odznela niekoľko krát,pozerala som si aj archív ale nie je mi to jasné.
Mala som pracovníčku , ktorá k 31.8.2006 ukončila prac.pomer v našej firme,teraz si požiadala o preplatenie zvyšnej časti dovolenky za rok 2006...nie je mi jasné,či sa platia z toho aj odvody do ZP a SP...a pri výpočte aj keď ju už nemám v stave sa mi uplatňuje nezdaniteľná časť...je to správne?
Prosím o odpoveď...ĎAKUJEMAkej zvyšnej časti? Nemala preplatenú nevyčerpanú dovolenku pri odchode z PP?
Jeniffer
04.10.06,09:37
nemala vyčerpanú dovolenku za rok 2006 ..takže pomernej časti ku dňu skončenia pracovného pomeru...ostalo jej tam
25/12 *8......17 dní
Jeniffer
04.10.06,09:39
odišla narýchlo dohodou,pretože 1.9.06 nastupila do inej firmy....a teraz sa zistila,že jej preplatená dovolenka nebola,tak podala si u nás žiadosť o preplatenie dovolenky
Farks
04.10.06,09:39
Prečo nemala vyplatené nevyčerpanú dovolenku v mzde za august?
Farks
04.10.06,09:40
Preplatená nevyčerpaná dovolenka je platená priemerom.
Jeniffer
04.10.06,09:40
nevyčerpaná dovolenka sa MUSÍ preplatiť vždy pri odchode???
Tweety
04.10.06,09:42
nevyčerpaná dovolenka sa MUSÍ preplatiť vždy pri odchode???
Iba vtedy sa môže preplatiť.
jankasm
04.10.06,09:43
Prečo nemala vyplatené nevyčerpanú dovolenku v mzde za august?

Asi na to zabudli ;)
Môžeš jej ju normálne preplatiť teraz. Odvody nepôjdu ani do ZP ani do SP, len sa to zdaní. Tá nezdaniteľná časť by bola v poriadku keby ju nemala uplatnenú inde, ale ako píšeš odišla hneď do nového zamestnania, a tak predpokladám, že u nich má podpísané vyhlásenie a uplatňuje si nezdaniteľnú čiastku.
V tom prípade jej musíš uplatnenie nezdaniteľnej čiastky vo svojom programe zrušiť a odviezť zo sumy preplatenej dovolenky daň 19%.
Tweety
04.10.06,09:44
nemala vyčerpanú dovolenku za rok 2006 ..takže pomernej časti ku dňu skončenia pracovného pomeru...ostalo jej tam
25/12 *8......17 dní
Takto je to potom v poriadku, myslela som, že za celý rok si chcela dať preplatiť, pričom má nárok len na pomernú časť, tak ako píšeš.
Takže k odpovedi: preplatená dovolenka nepodlieha odvodom, iba dani.
jankasm
04.10.06,09:45
no mala by sa. Navrhujem Ti, aby si vypočítala náhradu za nevyčerpanú dovolenku, nezdaniteľnú časť uplatníš a taktiež sa platia aj odvody.

Ako som písala v predchádzajúcom príspevku, NČ nemôže uplatniť, ak si ju dotyčná osoba uplatňuje už u nového zamestnávateľa.
Odvody z preplatenia dovolenku nepôjdu, pretože je to plnenie po skončení PP.
Jeniffer
04.10.06,09:45
Nemusím prepočítavať,program mi to urobí automaticky,lpo zadaní hodín dovolenky len som nevedela ako je to s tou nezdaniteľnou časťou,ona si ju predsa uplatňuje už v inej spoločnosti...
jankasm
04.10.06,09:46
Nemusím prepočítavať,program mi to urobí automaticky,lpo zadaní hodín dovolenky len som nevedela ako je to s tou nezdaniteľnou časťou,ona si ju predsa uplatňuje už v inej spoločnosti...

A práve preto jej ju už ty nemôžeš uplatniť. ;)
Jeniffer
04.10.06,09:47
ok..ďakujem
Jeniffer
04.10.06,09:48
ĎAKUJEM vám všetkým a želám krásny deň....ĎAKUJEM