Martina1154
10.10.23,19:21
Dobrý deň dostala som náramok po 7 dňoch nosenia sa mi roztrhol reklamáciu zamietli z dôvodu že striebro je mäkký kov môže sa roztrhnúť a nieje to výrobná vada ani chyba materiálu ale o mechanické poškodenie a na to sa reklamácia nevzťahuje vedeli by ste mi poradiť ako ďalej nepatrila som ho ani nijak nepoškodila proste som stála a sa roztrhol.
veronikasad
10.10.23,17:38
Aká je cena náramku?
ivka70
11.10.23,00:58
Dal ti obchod k zamietnutiu reklamacie aj odborny posudok, ze ide o mechanicke poskodenie a nie o vyrobnu chybu?
To si mala dostat.
Ak odborny posudok vylucil vyrobnu vadu, mozes si ho dat len opravit. Ak nie, treba trvat na posudku:
https://ficek.sk/ako-postupovat-pri-neuznani-reklamacie-12413
misoft
11.10.23,05:02
Pokiaľ po siedmych dňoch obchod zamietol reklamáciu výrobku, musel to potvrdiť odborným posudkom (je to ich povinnosť). Ak ti ho vrátili po zamietnutí, museli ti vydať i písomné zdôvodnenie - a pokiaľ tam nebolo k tomu odborné vyjadrenie (posudok) - obchod porušil zákon na ochranu spotrebiteľa 250/2007 §18 ods.6 zze/2007-250/18/6
Ak z toho nič obchod nepredložil - obráť sa na SOI, kde uvedieš všetky fakty a skutočnosti, podložíš všetkým, čo ti obchod dodal (resp. nedodal).
Na to, koľko stál, z akého materiálu je - je celkom IRELEVANTNÉ - proste obchod MUSÍ sa držať zákona. A kecy o striebre a mäkkom kove (striebro je dokonca tvrdšie ako zlato!) - to je výmysel obchodníka, aby nemusel riešiť zákazníka a jednoducho sa ho zbavil.
veronikasad
11.10.23,05:47
Dušan, ty si asi nikdy nebol obchodníkom, inak by si takéto rady nerozdaval...
Zadávatelia nepíše akým spôsobom došlo k poškodeniu, ak by k nemu došlo napr.neprimeraným ťahom pri vyzliekani odevu (náramok sa zachytil o odev), hoci aj prvý deň používania, aj vtedy by mal obchodník hneď uznať reklamáciu?