icequeen
13.10.23,11:02
Dostala som vypoved, kedze moja pozicia sa rusi, v zmluve je aj mimoriadna odmena x platov, nefiguruje tam slovo odstupne. Je tam vsak uvedeny par. 60 bez udania dovodu. Myslim, ze ked sa rusi pozicia, mal by tam byt par. 63 1b, mam na tom trvat?
Tweety
13.10.23,09:14
Pri dohode podľa §60 z organiz.príčin uvedených v §63 musí byť uvedený tento dövod dohody.
tigy
13.10.23,11:20
Ak si dostala výpoveď, tak tam musí byť uvedený §63, ako dôvod výpovede.
Ak ide o dohodu podľa §60, ale z dôvodu podľa §63, taktiež tam musí byť tento dôvod uvedený, inak nemáš nárok na odstupné.
veronikasad
13.10.23,12:19
Dostala si aj písomnú výpoveď, alebo len dohodu o skončení pracovného pomeru bez uvedenia dôvodu?
icequeen
13.10.23,22:48
Este som to nepodpisala, je to Dohoda o ukonceni prac.pomeru podla par. 60, bez udania dovodu. Preto je tam asi odmena a nie odstupne, aby nemuseli uviest dovod 63. Cize vyplatia mi tych x platov, ale ide mi o to, ci na dovode zalezi, napr. dalsiemu zamestnavatelovi, alebo z pravneho hladiska
icequeen
13.10.23,22:51
Odstupne, resp. odmena je sucastou tejto dohody, je tam priamo uvedena, avsak figuruje tam len par. 60.
OneUp
14.10.23,05:05
To je bezny sposob ukoncenia pracovneho pomeru dohodou. Zamestnavatelovi zostava v rezerve pracovne miesto. Nehladaj za tym nic zle. Len skontroluj ci odmena je vo vyske eventualneho odstupneho. Dalsi zamestnavatel neskuma dovod, preco sa uchadzas o pracu u neho, ale ci splnas kvalifikacne poziadavky
Tweety
14.10.23,07:03
odstupné tam nie je , pretože pri dohode bez udania dôvodu nárok naň nie je, takže ak tam máš odmeny namiesto odstupného je to ok ale aj tak je to obchádzanie ZP
veronikasad
14.10.23,07:14
Je to obchádzanie povinnosti zamestnávateľa nahlásiť na úrad práce hromadné prepúšťanie. Občas o žiadne organizačné dôvody nejde, zamestnávateľ na uvoľnené pracovné miesto môže prijať nového pracovnika
veronikasad
14.10.23,07:17
Ako máš presne definovanu tu odmenu ? Odstupné sa vypláca vo vyske priemerného mesačného zárobku, ktorý býva spravidla vyšší ako mzda dohodnutá v pracovnej zmluve...