haltinka
17.10.23,05:52
Kúpila som na splátky Šijací stroj jednej značky keď mi prišiel domov vyskúšala som ho, no nešije sa mi na ňom dobre, mala som úplne iné očakávania. Kontaktovala som predajcu s tým, že mi odpovedal, že problém ktorý mám ja je žiaľ častý pri tomto type strojov ale vraj je to ich sučasť, nieje to žiadna výrobná vada a poradil mi aby som dala na reklamáciu
Ale stroj mám doma dva dni a nechce sa mi veľmi reklamovať nový tovar tak som rozmýšľala, že odstupom od zmluvy a kúpim iny. A chcela by som poprosiť ak by mi niekto vedel teda, či môžem odstúpiť od zmluvy aj ak je tovar zakúpený na splátky? Mám napísať odstúpenie od zmluvy a zaslať tovar?
Ďakujem pekne za radu.
duves
17.10.23,05:11
Podla mna sú 2 zmluvy. 1 je kupno-predajna a ak si šijací stroj kupila on-line cez eshop, možeš ho vratit do 14 dní bez dovodu. Predajca ti vráti peniaze. No a uverový vzťah musiš riešiť s veritelom (nebankovka?).
haltinka
17.10.23,05:40
Ďakujem veľmi pekne za radu ????
duves
17.10.23,05:55
Hlavne sa nedaj odbiť, lebo predajca za tovar peniaze dostal. To, že si si na to požičala ho nemusí až tak zaujimat. Pôžičku s nim vobec nerieš, ani reklamáciu. Vrat to do 14 dni bez udania dôvodu. https://www.soi.sk/sk/informacie-pre-verejnost/Reklamacia-vyrobku-vs-vratenie-tovaru-bez-udania-dovodu.soi
haltinka
17.10.23,06:53
Idem to hneď aj spraviť tak ako píšeš.
Lebo reklamovať nový tovar je podľa mňa hlúposť.
Dikyyy