Marcel Mozola
19.10.23,12:41
Dobrý deň . Má problém s vysávačom Elektrolux. Vypína sa po krátkom čase . Vysávač vyčistený ,motor skontrolovany,uhlíky v poriadku. Neviete poradiť kde by mohol byť problém ? Ďakujem
Chobot
19.10.23,18:58
Problém je vo vysávači. Z tohto popisu ti asi nikto na diaľku neporadí. Nenapísal si ani typ vysávača, ani či je spínač elektronický, či mechanický.
Marcel Mozola
20.10.23,07:10
Takže vysávač je Elektrolux ultraone origin s reguláciou výkonu . Tlačítko na zapnutie je elektronicke. Model EU093DB . PNC je 900940522 . Vypne sa tak do minúty bez všetkých filtrov. A po opätovnom zapnutí sa už vypína do 10 sekúnd. To na Max výkone . Keď uberiem z výkonu tak to trvá trošku dlhšie. Problém nastal pri používaní odsavacky keď boli choré deti . Odsavalo sa aj 5 minút v kuse a určite aj viac ako 20krat denne . Asi týždeň a pol . Pred tým tento problém nebol . Preto som myslel že motor a uhlíky . Ale tie sú v pol drani a vizuálne vyzeralo všetko v poriadku v motore . Priložil by som aj fotky ale neviem sa dopátrať že ako sa sen dávajú . Poprípade na mail adresu. Ďakujem ????
bodliak
20.10.23,07:32
Chobot
20.10.23,10:05
Z popísaného - podľa mňa budeš mať vadný ten spínací modul. Pre tvoj vysávač je kompatibilný tento modul:

https://electrolux-spares.com.ua/en/p/00000032509

Už ho len nájsť u nás. Treba zavolať do autorizovaných servisov Elecroluxu, či ho nemajú a či ho nepredávajú aj samostatne.
Chobot
20.10.23,10:08
Aha, tu som ti ho našiel:

https://shop.electrolux.sk/vysavace/vysavace/spinace/doska-tlacenych-spojov-vysavaca/p/1181970094?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjwysipBhBXEiwApJOcux_IDMwV0V5mHxQUt_Cv ddZhJQmvj7uinfV9t1_9nSBAcuhrLzEcpRoClu4QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Na 70% bude závada v tejto súčiastke.

20% tipujem na znečistené ložiská motora, čo zvyšuje námahu motora, tým pádom má motor väčší príkon, väčšiu spotrebu a tepelná poistka sa skôr zahreje, a zvyšných 10% na inú závadu.
Marcel Mozola
22.10.23,12:18
Tak už som na to prišiel. Prehrieva sa rotor v motore. Zdá sa mi že ložiská majú vôľu ,to by mohla byť príčina. Aké nedokážem dať dole vrtulu a tak vymeniť ložiská tak objednávam nový motor bohužiaľ. Ďakujem vám za rady..????