Andrej Heheh
20.10.23,13:56
Dobrý deň, chcem sa spýtať na vaše skúsenosti a hlavne radu ako jednať. Mojim starým rodičom prišlo zaplatiť za plyn 6000€! Je to samozrejme úplne absurdné lebo nieje možné aby minulý dane množstvo plynu pretože starký kúria aj pevným palivom a nie len plynom. Na problém sa prišlo pri odpisovaní plynu, pán co prisiel odpisovať plyn povedal že to nahlásil a že sa nám ozvú, po týždni sme zavolali na SPP a povedali že o danom probléme vedia, ked sme volali o ďalší týždeň neskor už o ničom nevedeli. Podali sme reklamáciu, pri podávaní nám bolo povedané že nemáme očakávať že reklamáciu uznajú, že veľmi výnimočne ju uznajú. Chcem sa spýtať či niekto ma podobnú skúsenosť a ako sa to da riešiť, po prečítaní vela skúsenosti som bol zhrozený že ľudia väčšinu času nic nevyriešili, vopred dakujem za radu!
duves
20.10.23,11:59
No čo na to povedať. Treba si odpisovať stav plynomera každy mesiac. Pre seba.
veronikasad
20.10.23,12:08
v porovnaní s minulým rokom je aký rozdiel v spotrebe (m3 - nie cena)?
Andrej Heheh
20.10.23,12:14
Rozdiel v spotrebe je omnoho väčši, niekoľko násobný oproti minulým rokom, žijem v rodinnom dome 4členna rodina a takúto spotrebu sme nemali dokopy ani za 3roky. Starký si samozrejme zapisuje pravidelne každý rok koľko sa odpísalo, za tento rok to bolo skoro rovnako ako za minulých 10rokov spolu...
pavol54
20.10.23,13:33
Podstatné je kedy zistil odpočtár že nefunguje plynomer. za dobu od vykonania odpočtu do odstránenia poruchy by mohli rátať s priemernou dennou spotrebou za uplynulé roky a vynásobené počtom dní. Majiteľ plynovej prípojky nezodpovedá za stav zariadení pred prípojkou. Ak by za plynomerom unikal plyn tak by to aromatizujúca látka v plyne signalizovala a to by aj okoloidúci museli upozorniť na únik plynu. Mne to takto urobili pri pokazenom plynomeri. Vieš si predstaviť koľko je to spotrebovaného. v lete spotrebujem 12m3 za hodinu a to 10 hodín denne a platím 4000 eur za rok
Negoce
20.10.23,13:50
úradnú skúšku meradla ste dali urobiť cez SPP?
pavol54
20.10.23,14:56
to nie je ich meradlo ale SPP, určite by mali požadovať dokumentáciu metrologického overenia od majiteľa
pavol54
20.10.23,14:57
na každej vyúčtovacej faktúre je začiatočný a konečný stav
Andrej Heheh
20.10.23,15:05
My nemôžeme demontovať plynomer, musí to urobit SPP inak by sme mohli dostať pokutu za manipuláciu, a mohli by povedat že my sme ich poškodili. Ako som povedal podali sme reklamáciu a povedali že postup bude že nám ich pridu demontovať, namontujú nové a tie stare pošlú na kontrolu (na kalibraciu alebo ako sa to volá) a pokiaľ nenájdu závadu tak reklamáciu neuznajú. A podľa toho co som sa dočítal na internete tak reklamáciu neuznali zatial skoro nikomu, poprípade ak aj niekomu uznali tak nenapísali ako to doriešili.
pavol54
20.10.23,15:16
mne uznali, ale neprešli ste k novému odberateľovi po skrachovaní alternatívneho dodávateľa?
Andrej Heheh
21.10.23,07:37
Sú tomu už skoro 3 týždne, ale najhoršie bolo zistenie ked sme tam zavolali po druhy krat a povedali že žiadnu poruchu neevidujú, aj ked nám prvý krat povedali že o tom vedia a že mame cakat kým nám pridu demontovať plynomer. Takže neviem ako to bude skrz platením po zistení chybi keďže ju najskôr evidovali a následne nie. A nie nemenil sa sprostredkovateľ plynu.
veronikasad
21.10.23,07:42
Reklamáciu ste si uplatnili po odpíse stavu plynomeru alebo až keď vám prišla vyúčtovania faktúra? Zrejme mesačne stavy plynomeru ste nesledovali...
Andrej Heheh
21.10.23,07:51
Reklamáciu sme si uplatnili až ked prišla faktúra. Pán ktorý prišiel odpísať plyn povedal že on to nahlási a že mame len počkať kým nám ho pridu demontovať a potom mame očakávať vyjadrenie o poruche plynomeru. A ako som už hovoril po týždni čo sa nič nedialo tak sme zavolali a povedali nám že o tomto probléme vedia s viac menej to iste ako pán co ten plyn prisiel odpísať. O týždeň ked prišla faktúra tak už o ničom nevedeli a prišlo obehávanie, posielali si nás hore dole a ked sme sa konečne dostali k osobe ktorá ma tieto veci na starosti tak povedala že nemáme očakávať že nám to uznajú a že keby to aj náhodou uznali že nám peniaze nemusia vrátiť.
veronikasad
21.10.23,07:58
Mali ste reklamovať hneď po odpíse, teraz musíte fa zaplatiť, až potom budú riešiť reklamaciu