Nada 2
21.10.23,15:20
Dobrý deň, našla som pozemky po predkoch, v roku 2020 som oboznámila dedičov. 03. 01. 2021 som zaplatila súdne poplatky aj OÚ potvrdil naše dedičstvo nehnuteľností. V roku 2021 bol určený notár, ktorému som doručila všetky Osvedčenia, ktoré časť rodiny vďačne poskytla, aj všetky kontakty na rodinu, ktorá ma buď splnomocnila konať alebo ktorá patrí do dedičstva. Aj splnomocnenia notár má. Na otázku, prečo nekoná sa pán notár vyhovára, že rodina nespolupracuje a nemá všetky Osvedčenia o dedičstve. Mám zato, že Osvedčenia si pán notár mohol vyžiadať z OÚ ale ja o ich vydanie a dodanie notárovi požiadať nemôžem. Poraďte, prosím, ako mám ďalej postupovať? Všetky doterajšie konania u notára ohľadne novoobjaveného dedičstva trvali max rok. Ďakujem za odpoveď.
Mária27
22.10.23,18:26
Notár nemá priamo stanovené lehoty na konanie, musí však konať v súlade s Civilným mimosporovým aj sporovýcm poriadkom, aby každá vec bola prerokovaná bez zbytočných prieťahov a v primeranej lehote.
Môžete podať sťažnosť na prieťahy v konaní na súd, ktorý ho konaním poveril, teda súd v mieste trvalého pobytu poručiteľa.
Nada 2
23.10.23,08:00
Mária27 ďakujem za odpoveď, prajem úspešný deň.